| spy2o a întrebat:

Ce parere aveti despre masoni si illuminati? Sunt chiar atat de periculosi pe cat se spune? Eu unul am stiut dintotdeauna ca exista un papusar din umbra care controleaza lucrurile, dar m-am gandit ca sunt de-astia avizi de putere si bani.Sa fie mai mult de atat? Cred in teoria conspiratiei (gripa aviara de ex nu a existat), dar oare sa fie cineva cu niste planuri atat de diabolice? Mie parca nu-mi vine sa cred "Noua ordine mondiala" ar fi devarata.Voi ce spuneti?

7 răspunsuri:
| MudvayneMurderer a răspuns:

Sunt antichristi, cu toate ca mai spun unele lucruri bune. Si Noua Ordine Mondiala e o mare prostie.

| Popescu_Marco_Ionut_1994 a răspuns:

Sunt destul de periculosi, din opinia mea si ei iti aduc gandurile rele si necazurile in familie.Sunt ca un fel de satanisti.

| McHoff a răspuns:

Deci, multe persoane cred ca illuminati au de a face cu vinderea sufletului, cand de fapt illuminati nu are nici o legatura cu religia. Probabil ca daca francmasoneria nu ar fi existat am fi fost inca in evul mediu. Dupa parerea mea exista ceva mai presus de masoni si illuminati, ceva ce este cu adevarat in umbra, ca un fel de papusar care controleaza masoni si illuminati. Cateodata trebuie sa distrugi pentru a creea ceva mai bun;)
Citeste aici sau pune pe translate http://illuminati-order.com/ Probabil ca asta ar fi site-ul original "Illuminati". Daca vrei sa afli chestii interesante de care nici nu ai auzit cum ar fi rasele extraterestrilor din cartea secreta, interzisa a servicilor secrete rusesti citeste aici http://www.lovendal.ro/wp52/, mai exact aici este articolul http://www.lovendal.ro/......lywood-ul/ si aici cartea (in engleza) http://www.calameo.com/read/002667888b58fe4b9c77d

| paulacarry a răspuns (pentru McHoff):

Iluminati si masoni sigur exista, dar tu crezi ca exista ceva mai presus de atat?

| McHoff a răspuns (pentru paulacarry):

Da cred ca exista un "papusar" mai mare care controleaza si masoni si illuminati... Dar nu stiu ce ar fi.

| spy2o explică (pentru McHoff):

De ce am fi fost si pana acum in evul mediu daca nu erau masonii? Eu stiu ca exista de cateva sute de ani...Detaliaza! Ce stii tu despre masoni si illuminati? Masonii sunt deosebit de "dubiosi"(si am o parere extrem de proasta despre ei) ca sa ma exprim elegant, despre illuminati nu stiu.

| McHoff a răspuns (pentru spy2o):

Pai, de ce am fi fost inca in evul mediu (era un exemplu) mari conducatori si cei care au dezvoltat tehnologie faceau parte din Illuminati sau Masoneria, de mult au existat tot felul de "loji" secrete care au ajutat la dezvoltarea omenirii. Mai inainte m-am exprimat gresit zicand ca fara Masonerie am fi fost in Evul Mediu, reformulez: fara aceste persoane din aceste loji secrete probabil am fi fost ramasi in urma.