| Malynaa a întrebat:

Ce parere aveti despre numele Malina?big grin Eu asa ma numesc (dupa cum vedeti) si imi cam da batai de cap pentru ca trebuie sa-l repet de cateva ori ca oamenii sa-l inteleaga si sa-l retina. Ati mai intalnit persoane cu acest nume?

4 răspunsuri:
| Prajitură a răspuns:

Mi se pare dragut.
Nu trebuie sa. iti bati capul ca altii nu iti retin numele. Unii nu retin nici nume mai comune. Malina este un nume frumos, si eu una da, mai cunosc vreo 2 persoane cu acest nume.
:*

| mileylove a răspuns:

Ce coincidenta si eu ma numesc asa.mie imi place numele pentru ca mi se pare unic. vreau sa spun ca daca strigi pe plaja andreea o gramada de fete intorc capul, dar la malina nu prea.eu ador numele.si mie la inceput lumea imi spunea madalina sau alina sau chiar miruna pana ca s-au obisnuit.si la multi li se parea ciudat, dar asta este...mie tot imi place.

| geo90geo90 a răspuns:

Malina rulz! Nu e deloc un nume comun. Pe mine ma cheama Georgiana, nu-l retinea multa lume, asa ca incerasem sa ma prezint drept Ana... fara folos, nici pe-asta nu l-au tinut minte...asa ca accepta-l si fii mandra de el, pentru ca suna bine!

| malyna_7749 a răspuns:

Buna
Si pe mine tot malina ma cheama si la fel patesc si eu cand ma intreaba cineva cum ma cheama.De obicei imi spun diferit ca nu inteleg numele meu