| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre numele "Paulina"?
Vă place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un nume frumos cu o semnificație aparte si da imi place din urmatorul motiv:

Fata Paulina, a cărei valoare merită, este demnă de remarcat, este foarte diversă - o persoană care poate face orice sacrificiu chiar și din cauza unui obiectiv înalt, ci pentru că "își poate permite". Ea poate să-și dea jucăria preferată, chiar dacă dorește foarte mult să o joace, să renunțe la propria fericire de dragul altora, să meargă să servească Patriei, dacă sănătatea o permite. Dar pentru toate astea, are nevoie de un om al cărui picioare să poată arunca întreaga lume. În caz contrar, viața va înceta să aibă vreun înțeles pentru ea.

10 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Un nume, nimic mai mult!

| DjSannan a răspuns:

"Paulina" este un nume de persoană, comun în multe culturi, cu origine în latină. Numele provine din "Paulus", care înseamnă "mic". În unele culturi, numele "Paulina" poate fi considerat frumos sau elegant

| Freya1 a răspuns:

Pare un nume vechi.Dar gusturile nu se discuta.

| Hammurabi a răspuns:

E un nume vechi, de pe vremea bunicilor.
Nu prea mai e uzual.

| CostinAlamariu a răspuns:

Sincer nu. E un nume destul de urât după părerea mea.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu imi place nici un nume nici de fata nici de baiat care incepe cu litera P.

| TheGentleman a răspuns:

Îmi plăcea mai mult Rosalia, sincer

| Fantaspirit a răspuns:

Da,e nice laughing

| ganeamariandumitru a răspuns:

E un nume destul de frumos.

| Andruskha69 a răspuns:

Nume de tiganca