| Lolllipop a întrebat:

Ce parere aveti despre numele Oana si de numele Lorena, care va place mai mult si de ce?

Răspuns Câştigător
| lostcontrol12 a răspuns:

Dragutza intrebarea.love struck

pe mine ma cheama Lorena si nu mi-as schimba numele pentru nimic in lume.il adooor:X.si pentru mine e cel mai frumos nume din cate existahappy

27 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Ambele sunt nume frumoase, dar mie mai mult imi place Oana.big grin

nony
| nony a răspuns:

Cel mai mult imi place. Lora. Upsss! big grin

| juniper a răspuns:

Lorena, ca mi-ar placea sa ma strige Lori.

| Ea12345 a răspuns:

Ma numesc Loredana(deci, pe aproapebig grin) di am o prietena pe nume Oana... Daca ar fi sa aleg, as alege Oana, insa numele unei persoane nu spune mai nimic despre caracter.happy

| arysa a răspuns:

Lorena e superb poate si pentru faptul ca nu e prea des intalnit.

| MM a răspuns:

Lorena.Nu e asa comun, e mai deosebit.

| lo a răspuns:

Le respect pe ambele. Lorena pentru ca este numele meu si Oana pentru ca este numele celei mai bune prietene a mea...Pt Lorenele care doresc sa afle mai multe despre numele lor :http://lyrica-rosalyn.blogspot.com/

| adrykiba a răspuns:

Lorena este mai frumos, pare mult mai deosebit

| naty_3185 a răspuns:

Nu te supara, dar niciunul!

| wanna_7811 a răspuns:

Oana big grin

asa ma si numesc. e normal sa imi placa mai mult.

:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua sunt diminutive, mie-mi place numele meu, Rebeca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorena.
Numele Meu. love struck
E foarte frumos. love struck
cel putin mie imi place nu prea am intalnit numele asta.
In Franta exista o regiune Lorraine => care se citeste Lorena.
Ma mai cheama si Ioana care seamana foarte mult cu Oana dar mult mai mult imi place Lorena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama Oana si imi place numele meu.Imi place si numele Lorena prescurtarea fiind mai draguta Lori.Toate numele sunt frumoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama Oana Diana si mi se pare foarte frumos, cati pot sa-mi prescurtez numele usor in Oddiebig grin`Oana insemnand inocenta si prov din limba ebraica diminutiv de la Ioana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine ma cheama Lorena.si imi place numele meu pentru ca e un nume mai deosebitlove struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana este si numele meu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorena. Acesta este numele meu si mi se pare deosebit.Mama mea mi-a pus acest nume datorita unei prietene a ei care locuieste in provincia Lorena din Franta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal cel mai frumos e numele oana, pentru ca si pe mine ma cheama asa love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai si p mine m. a cheama oana, deci mi se pare un nume okk.cat despre lorena...mmmmmda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana.Pe mine ma cheama Oana si sunt foarte incantata.Ioana este nume de Sfant, iar Lorena nu reprezinta un nume deSfant.Nu caracterizeaza in mod special pe cinevahappy. Dar draguta intrebare.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorena. e numele meu si mi se pare cel mai frumos dar sunt sigura ca chiar de nu ar fi fost al meu tot las fi iubit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorena. Lorena imi place mai mult deoarece e numele meu, iar oana e un nume destul de frumusel, dar pentru mine tot mai frumos e LORENA.

| salamior a răspuns:

Tot numele sunt frumoase in felul lor!

| gossipgirl_8701 a răspuns:

Oana este cel mai frumos numelove struck parca inseamna inocenta... Lorena nu mi se pare frumos... e cam vulgartongue(parerea mea) pentru ca in viata mea am intalnit multe fete cu numele Lorena si erau c***e...asta nu inseamna ca toata lumea e la felwinking Dar Oana e superlove struck app.de ce intrebi?big grin

| Onyka_Xax_Ony_1998 a răspuns:

Eu cred ca oana e cel mai frumos pentru ca e un nume special

| oanastefy19 a răspuns:

Eu ma numesc oana...nu prea am gasit persoane cu numele oana.imi place ca de la oana mai poti face inca 2 nume...ioana si anatongue

| oanastefy19 a răspuns:

Oana.numele meu e cel mai tare sa stiti ca rar am gasit persoane cu mele oanatongue