| troleibuz a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care fura poze si se dau alte persoane pe internet?

42 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E amuzant, eu am facut asa pentru teste pentru a invata despre relatii, chestii care nu se spun.
1 - M-am dat alt baiat care arata mai bine ca sa vad reactia femeilor, comparand cu, cum e la mine, asa aflu ce se intampla.
2 - M-am dat fata ca sa vad cum reactioneaza barbatii sau alte fete.
3 - Nu mai pun situatia cum reactioneaza barbatii daca eram baiat ca acolo s-a vazut cu poza mea reala fara sa vreau, in loc sa ma placa femeile, ma placeau aia.

Atat timp cat nu calomniezi si nu faci rau in numele acelei persoane, e ok.

| troleibuz explică (pentru Mosotti):

Cati ani are Dorotheea21?

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

O avea 21 cum scrie la nume la sfarsit, daca nu, intreab-o.

| troleibuz explică (pentru Mosotti):

Avea 21 cand si-a facut contul. Fata din poze are 21. Nu ea.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Asta nu stiu. De unde stii ca nu e ea? Ca daca stii ca nu e ea, inseamna ca stii cine e, si ar trebui sa ii stii si varsta.

| troleibuz explică (pentru Mosotti):

Aici avea 22 in 2016. Eu am Facebook-ul fetei din poze.

https://www.tpu.ro/......n-el-si-o/

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Aaa, deci e alta fata in pozele de la avatar, atunci da e clar ca stii tu ce stii. Aia e, fiecare punem ce dorim la avatar. Eu chiar credeam ce este ea.
Daca omul nu spune, nu avem de unde sa stim ce varsta are, eu mi-am pus data de nastere ca nu am nimic de ascuns, sa stie omu cu cine sta de vorba macar. Dar nu toti doresc sa faca asa.
Dar are in jur de 20-24 maxim.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Bine, scenariul acesta este foarte dubios, la fel ca altele de acest tip.

| Celcestietot a răspuns (pentru troleibuz):

Și, dacă-i așa cum spui tu, i-ai spus acelei fete că cineva îi folosește pozele?

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Mda

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nici nu trebuie sa-i zica ca oricum nu se rezolva nimic deci mai bine lasa chestiile asa. Atat timp cat nu se foloseste de poza ei ca sa faca rau, e f okey e bine sa nu ii spuna.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Poate că nu se rezolva, dar măcar ar fi informată. Da, poate că nu se vede că îi face rău, dar putem spune că, un cont cu o poza care nu îți aparține, îi pătează imaginea persoanei din fotografia profilului.

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu pateaza nimic. Daca ar fi asa, ar trebui ca zeci de milioane sa se sesizeze, foarte multi fac asta si se stie, se accepta tacit pana se face rau, cand se face rau, abia atunci se sesizeaza treaba.
Si daca e informata si nu se rezolva, ce rost mai are sa fie informata? Sa se sperie sau sa se dea peste cap?

Dorotheea a vb frumos aici mereu, nu a ras de nimeni, nu a calomniat, nu s-a certat, nu nimic, nu e problema! Si daca fata de pe FB e chiar ea fara ca troleibuz sa stie?! Haha...aia e, nimic nu e sigur.

| Mosotti a răspuns (pentru troleibuz):

Si daca acea fata de pe FB e chiar ea?! Si tu habar n-ai, ca n-a spus. Zic asa ca idee, nu ca, chiar asa ar fi.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Mai sunt care se sesizează, mie unul mi-ar fi plăcut să știu cine îmi folosește pozele, cel puțin dacă mi le incarca pe toate de pe profil, simultan, fără oprire.

Da, a vorbit frumos, la ea nu este o problemă, vorbeam la general happy. Nimic nu este sigur, nici macar tu că ești originalul Mosotti și că nu te-a înlocuit careva în timp!

| Mosotti a răspuns (pentru Celcestietot):

Pe mine teoretic m-ar putea inlocui cineva daca imi da 2-3 in cap si intra in casa (nu stau de pe telefon niciodata), dar nu poate sa-mi inlocuiasca stilul.
Dar daca-s Mosotti de pe softpedia desi am zis ca nu-s?! Haha.
Insa s-ar vedea imediat, ala e tacut, scrie rar, scurt, mai rece, a fost moderator acolo, eu n-am fost.

| Celcestietot a răspuns (pentru Mosotti):

Hehe, corect laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Mosotti ăla de pe Softpedia cred că e alter-ego-ul tău malefic. laughing Glumesc. :-P

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, haaha.

| Mosotti a răspuns:

De ce mai? Ce are? Exista mai multe categorii de oameni:
1 - Care nu fac
2 - Care fac si nu recunosc
3 - Care fac si recunosc

Eu am facut pentru teste de viata sa invat ceva, nu de altceva. Pentru ca in mod normal e o prostie sa te dai cu poza altuia, ca atunci cand te vezi cu acel om, oricum e nasol. Dar ca sa vezi anume chestii, e util si asa.

| Celcestietot a răspuns:

Nu îmi plac și chestia este că se cam găsesc pe internet, peste tot.

| alina2k18 a răspuns:

Pai voi sunteti asa fraierasteni sa credeti ca fetele de aici isi pun pozele lor reale si personale?
Ahahhahahaha laughing
Ce filme va facurati laughing nu-i asa?winking
Se vede ca stati doar pe TPUwinking
Ce parere sa am, vor atentie pentru ca pe alte platforme 0 atentie, in viata reala -infinitwinking

| Mosotti a răspuns (pentru alina2k18):

Pai daca in viata reala nu au atentie, atunci nu mai conteaza nimic, iar daca se pun poze false pentru atentie, tot nu au atentie, au aia din poze de fapt.
Cine vrea atentie sa se faca semn de circulatie.

| PainTech a răspuns:

Din ce observ sunt 3 categorii de persoane :
1. Care fac asta din curiozitate
2. Care vor sa te faca sa apesi pe linkuri dubioase, de cele mai multe ori au postarile traduse cu google translate. Cred ca orice fraier isi da seama ca alea nu sunt reale.
3. Care vor sa faca rost de poze compromitatoare.
4. Care nu au ce face cu viata lor.

| Ineys a răspuns:

Asa faci bani pe Instagram. Cont de fata cu poze dragute, ceri bani la fraieri, profiti. Imi multumiti mai tarziu pentru pont.

| Celcestietot a răspuns (pentru Ineys):

Ai dreptate.

| Mosotti a răspuns (pentru Ineys):

Pai numa un prost da bani cand se stie ca oricine poate pune poza neverificata a altcuiva.

| Ineys a răspuns (pentru Mosotti):

Si crezi ca pe Instagram sunt multe persoane inteligente?laughing

| Mosotti a răspuns (pentru Ineys):

Ai dreptate! Cine e destept face altfel, dar nu pot zice aici cum, si chiar ca nu se mai prind aia.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Romania e o tara frumoasa dar pacat cai locuita.
Terra adica pamantul e o planeta frumoasa dar pacat cai locuita. Calea Lactee e o galaxie frumoasa dar pacat ca exista planeta Terra acolo.

"Ce parere aveti despre oamenii care fura poze si se dau alte persoane pe internet?" unii fac asta ca sa se dea mari s-au sa santajeze ca sa le ceara bani. OMUL e o creatura foarte dificila si nenorocita.

Lumea in care traim noi e PROST conceputa deci in concluzie aici nu mai e de trait.

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns:

Sunt multi care o fac. Unii isi pun poze cu actori.
Daca te dai drept al cineva e rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cine se da cu numele, pozele reale pe internet?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Multi. Pai uite-te pe FB cati au numele real si date despre ei, poze, tot.
De aia i-a si prins pe aia care injura politia si altele ca se stia despre ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

De asta Nu am Fb sau nimic de genu.

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

De preferabil, cel mai bine și sigur, este să cunoști persoana în realitate și dacă te înțelegi cu ea, să o adaugi la prieteni, follow, pe vreo rețea de socializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e plina lumea de ciudați de ăștia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Detectiv să te faci.

| troleibuz explică:

Evelina Pană.