| yungandreigawd a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care-si cumpara ultimul model de BMW in leasing, dar casa lor sta sa cada pe ei?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Habar n-au ca bmw, audi si mercedes sant facute sa se strice dupa x ani. Am auzit mai ales bmw-urile dupa 3 ani cu probleme diverse, martori in bord, tapiteria scartaie, interiorul se rupe... mai bine o japoneza noua aia e facuta pentru a satisface clientul, exista destule variante sport mult mai bune decat alea nemtesti. Germanii fac chinezarii pe roti. (parerea mea despre aia, nici una sa isi faca de cap doar o viata au)

| AnemonaP a răspuns:

Groazniclaughing specimene

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e vina lor.
asta a lasat mostenire anii de comunism asupra perceptiei colective a poporului roman... ca dupa zeci de ani de lipsuri trebuie sa aratam ca avem... chiar daca nu prea avem

| Celcestietot a răspuns:

Cel putin au 2 locuri in masina ca milionaarii

| VoidEternal a răspuns:

Singurul caz in care un astfel de gest nu denota superficialitate este cel in care persoana respectiva este ultrapasionata de masini.
Pentru o astfel de persoana pur si simplu locuinta e mai putin importanta. Dar o astfel de persoana nu o sa incerce sa impresioneze pe nimeni cu masina sa, poate cu exceptia altor pasionati. Pentru ei masina nu e ceva care ii duce mai aproape de un scop (de a impresiona, de a agata, etc) ci masina este scopul in sine.

| DonEduardo a răspuns:

Sunt oameni care vor sa se dea mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt persoane care vor să impresioneze, să epateze, ori pentru că așa le e firea ori datorită influenței anturajului, reclamelor, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le pasa mai mult de masina decat de casa.

| Valkyrie95 a răspuns:

Oameni fara minte.