| chiftelutacrocanta a întrebat:

Ce parere aveti despre orgoliu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte important sa il aibe fiecare persoana.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E util cand impui ceva, dar daca nu faci fata la prosti si lasi de la tine nu are nimic pentru ca desteptul cedeaza primul. Orgoliu e bun si in cariera

| RoyDupuis a răspuns:

O tampenie! Este distructiv!
"Orgoliul (mândria) este o admiraţie excesivă faţă de tine însuţi care te face să te preferi altora şi să vrei să te ridici deasupra lor."
Sursa:
http://www.credinta-catolica.ro/catehismul-ilustrat/orgoliul/

| RAY a răspuns:

Totul in limita ratiuni

| Drimmero a răspuns:

Orgoliul este ceea ce te tine in ''joc'', ceea ce te face sa nu renunti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hraneste ego-ul, mai trezeste creierul, impune risc...si apare frustrarea.

| Catalinhhh a răspuns:

Are partea lui de bine în viața fiecăruia, doar că dus la extreme poate deveni prostie...

Răspuns utilizator avertizat
| Z6 a răspuns:

Orgoliul e ''substanta morala'', vitala omului.
Fara orgoliu am fii niste piese de sah doborate.
'