| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre persoanele care nu se lasă descoperite ușor, care arata celorlalți doar ce vor ei sa arate?
Aici mă refer la emoții, sentimente, fel de a fi.

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Le e frica de judecata celorlalti, altfel nu s-ar ascunde si tempera in functie de oamenii cu care interactioneaza.Cel mai sanatos e sa fii tu insuti/insati fara sa iti pese de ceilalti.Nu-i poti multumi oricum pe toti, deci pentru ce sa iti complici existenta?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bravo lor, Intr o societate infecta, care doar știe să bârfească, sa judece, critice este cel mai bine

| Violleta2022 a răspuns:

Ca-s smecheri, perfizi, mincinosi si ipocriti si ca-i bine sa nu stai in preajma lor, ca nu-s oameni de calitate.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu observ ce fac ceilalti, mi se rupe de populatia random.
Am viata mea.

| J0B0MAT a răspuns:

Adică aprox toți oamenii, păi depinde de la om la om, nu generalizez.

| Hyperion7 a răspuns:

Niste persoane trecute prin viață.
Daca un neexperimentat lasă toate lucrurile sa fie vizibile, un experimentat va ști că oamenii nu îți vor binele sau nu vor să fii mai bine decât iei și preferă să lase la vedere doar ceea ce lor le convine pentru că oricum nu pun preț pe părerea celorlalți.

| Emma30555 a răspuns:

Sunt persoane care știu legile nescrise ale vieții.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Oamenii care știu unde și cănd să fie deschiși. unde și cănd să rămănă inchiși. Sunt oameni care au doar de căștigat in viață

| Ilovedinero a răspuns:

Nu fac nimic rau, isi apara sufletul

| EestiSodalane a răspuns:

Că au o parere umflata cu pompa despre propria persoana si in consecinta sunt enervanti

| Xexexexexer a răspuns:

Sperioase.