| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre previziunile inginerului Ioan Istrate ca va fi un cutremur foarte mare in Romania in viitorul apropiat si nu numai(are si alte previziuni)? Daca ne uitam la statistici nu prea a mai fost un cutremur mare de mai mult de 20 de ani. Exista energie seismică destulă.Dar sa ne ferească Dumnezeu de așa ceva.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Infrastructura moderna din zilele actuale trebuie sa faca fata la cutremure pana la un anumit grad / scara richter. Indicat pentru a preveni neplaceri de acest gen sa iti faci asigurare de locuinta. Locuintele vechi au risc mai mare de prabusire, Romania nu a fost afectata asa mult de valul de cutremure