| AlexDorinel a întrebat:

Ce parere aveti despre recesiunea economica provocata de coronavirus?

Parca era si cazul, prea urcase economia in ultimii 3 ani.

Cum ar arata lumea daca toate tarile in afara de Romania ar fi lovite de o recesiune puternica?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine spanac spune "era si cazul sa avem probleme financiare" cine?

| Mosotti a răspuns:

Oricum economia era in recesiune f puternica de ani de zile si oricum vine criza aia neagra din care nu ne mai putem reveni (pentru ca sistemul capitalist nu mai functioneaza, trebuie schimbare de sistem), cam peste tot in lume. Corona doar a grabit putin lucrurile, atata tot, grabeste declinul economic deja inceput ince de mult.
Nu a urcat nici o economie nicaieri in afara de China.

| Freya1 a răspuns:

Da,ai dreptate.Noi in Romania nu muream deja de foame până sa vina pandemia, avem nevoie si sa ne tărâm pe jos de tot.
Cum naiba sa zici ca era nevoie de asta, nu e nevoie nicăieri de asta frete.Sunt copii ce nu au ce mânca, oameni ce isi pierd casele ca nu au sa isi plateasca ratele, bătrâni ce îngheață de frig ca nu au lemne.De ce e bine ca ne chinuim ca nu te inteleg?
Eu cu a meu spre exemplu nu mai lucram de 2 luni imediat 3 cand trebuie sa ne facem casa, ne descurcam cum putem.Dar cred ca tu nu sti ce sunt alea greutăți.