| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre reclamele de pe net si de la televizor? Sunt folositoare sau nu?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Un produs bun, o firmă cu tradiţie nu au nevoie de reclamă. Sunt aducătoare de profit pentru cei care le postează şi aducătoare de nervi pentru cei care nu agreează acest gen de publicitate agresivă ( pentru că de cele mai multe ori sunt prezente agresiv ).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca da, asta este una dintre cele mai bune solutii de promovare a unei firme. Insa in cele mai rele cazuri ele sunt enervante pentru ca, nu sunt puse si asezate cum trebuie si am sa dau cate un exemplu la fiecare

Net
Sunt enervante atunci cand iti deschizi ca de exemplu o pagina de net si atunci iti deschide ogramada de pop-uri publicitare, reclamele care iti apar in fata si uneori nu prea te lasa sa intri pe o pagina web si astea sunt enervsnte, sau mesajele publicitare trimise prin email ca spam sunt foarte enervante. O reclama ideala ar trebui facuta in mod serios si cei care o fac sa incerce sa nu enerveze lumea, adica ar fi ok daca un banner publicitar ar fi asezat undeva la marginea site-ului in astfel incat sa nu enerveze lumea.

Tv
Cand ti-e lumea mai draga atunci iti baga publicitate nu e chiar asa, daca cei de la tv pune un film sa-l lase sa ruleze, nu sa bage ei la fiecare 20 de minute reclama ca asa nu rezolva nimic, reclama poate sa o bage si dupa ce se termina filmul.