| TheGreatSouthernTrendkiII a întrebat:

Ce parere aveti despre reclamele la medicamente?
De ce ar trebui sa existe cand exista doctori carora le poti spune ce simptome ai si care pot sa iti recomande sau nu anumite medicamente?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Pentru ca farmacia e o industrie independenta.

| relian a răspuns:

Pt ca doctorii nu se ocupa cu medicamente, ei nu fabrica medicamente.
Ei doara le folosesc pe pacienti.Pe de alta parte medicamentele sunt ale cuiva, ala vrea sa le vanda, deci nu vad legatura doctorului cu fabrica de medicamente sau cu un magazin ce vinde medicamente, cu o farmacie.
Fiecare e pe treaba lui, fiecare isi vinde marfa cum poate.Doctorii iti prscrie si medicatie stai tu linistit, nu sta ala sa se uite la reclama ce medicament sa-ti dea tie laughing

| gemeni6226 a răspuns:

Nu am mereu chef sa ma duc la doctor si pentru o problema minora la varsta pe care o am deja am experienta daca ceva poate sa-mi faca bine sau nu. Bunaoara o data am si aruncat reteta ce mi-a prescris medicul de familie si m-am vindecat pe cale naturala. Daca se face reclama la niste medicamente cu compozitie naturala de care nu am auzit la o adica poate ca-mi face bine.In schimb in starile grave bineinteles ca respect ceea ce imi prescrie doctorul.Aici atrag atentia ca orice medicament are si efect secundar dar mai ales cine are rabdare sa studieze: 95 la suta din medicamente au in compozitie oxid de titan.Care numai bine nu face.Dar nu vreau eu sa fiu desteapta cautati pe google ce scrie despre oxidul de titan.O zi frumoasa.