| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre reincarnare? Credeti ca este o realitate sau doar un mit?

Răspuns Câştigător
| Dulke a răspuns:

Chiar ma nelinisteste intrebarea asta intr'un fel ma intreb daca nu ne incarnam unde se duc sufletele noastre, ca doar corpu. nu mai e nimic de el. undeva trebuie sa se duca., ia cu ele amintiri pe care ori le uita ori le poarta in rai. paradisul ingerasilor sau poate ca se vor incarna cine stie ...nu stiu ce sa cred. dar cel mai bine e sa crezi in Dumnezeu.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

E o prostie. E suficienta pentru orice o viata. Mi se pare un blestem asa ceva.Sa mai traiesti o datastraight face
Categoric nuI don't want to see

| Aia cu cap mare a răspuns:

Depinde. daca crezi in Dumnezeu sti ca este un mit.
Daca nu esti sigur ca crezi in Dumnezeu reincarnarea poate fi o varianta pe care sa o crezi.
Eu nu cred in reincarnare, nici in spiritism si nici in alte.prostii,in orice caz, parerile nu se discutawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am trecut prin asa ceva dar sa stii ca e posibil

| Medema a răspuns:

Rencarnare este echivalentul regenerarii care apare la diferite vertebrate din reptile si anume reptile e cand este in pericol isi lasa coada si apoi ii creste laloc.

| Alex0795 a răspuns:

Cred ca este doar un mit. Nu cred in asa ceva