| syd2 a întrebat:

Ce parere aveti despre Republica Moldova?(is moldovan, mi-i interesant big grin )

34 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Stii doar Tudoraslaughing

BASARABIA(Rep.Moldova)=PAMANT ROMANESC

Rep Moldova =ROMANIA

UNIRE, SFANTA UNIRE!happy

Romania va e patria MAMA!

Noapte bunalaughing

| OnuOnulică a răspuns:

Am văzut că sunt fete bune acolo. Iar cât despre celelalte persoane din Moldova sunt de treabă.

| Drimmero a răspuns:

Am o parere buna despre fratii mei, oameni cu caracter, fetele de acolo sunt asa frumoase!

| syd2 explică (pentru Drimmero):

Aseara poporul a batut parlamentarii big grin; pai da fetele is frumoasae; pacat ca majoritatea moldovenilor nu va socot frati, tara asta e o greseala.

| Drimmero a răspuns (pentru syd2):

Eu n-am nimic cu ei, ei daca sunt manipulati zicand ca n-au treaba cu Romania, este fix treaba lor, noi ne raportam la faptul ca, candva Rep. Moldova faceau parte din NOI!

| Doub a răspuns:

Idk, mie îmi plac ardelenii.

| Croampa a răspuns (pentru Doub):

:')

| Doub a răspuns (pentru Croampa):

Croampa, iar ai poza aia cu animalu' ăla naşpa. sad

| Croampa a răspuns (pentru Doub):

Io-s in poza! straight face

| Doub a răspuns (pentru Croampa):

Drăguţe coarne.

| Croampa a răspuns (pentru Doub):

Mersi, le piaptan zilnic.

| Doub a răspuns (pentru Croampa):

Dacă aş avea o drujbă, le-aş tăia. blushing

| Croampa a răspuns (pentru Doub):

Plang! straight face

| Doub a răspuns (pentru Croampa):

Nu plânge. sad

| Croampa a răspuns (pentru Doub):

Ba da, PLANG! crying

| Doub a răspuns (pentru Croampa):

sad

| syd2 explică (pentru Doub):

Nu te ingrijora cand o sa creasca mare o sa-i treaca mania asta.

| Croampa a răspuns (pentru syd2):

Se-rios? Ma barfesti pe la spate?!
Gata! Plang de doua ori! straight face

| minrest a răspuns:

Am o parere foarte buna. Romania vrea sa va ajute sa va rezolvati problemele, asa o sa avem si noi granita sigura si o sa fim independenti fata de Rusia. Chiar si problema raioanelor de pe malul stang al Nistrului se va rezolva. Salut.

| J0B0MAT a răspuns:

Că ar trebui să se unescă with us.Suntem acelaşi neam, am fost odată uniţi şi aşa ar fi trebuit să fim şi acum.

| RainmakerX a răspuns:

Ce parere am de Republica Moldova?

Eu nu prea fac diferenta intre voi si noi...
Pana la urma suntem la fel.
Ambele tari au lucruri bune si rele. Nimeni nu e perfect.

Voi sunteti fratiorii nostri happy Cam asa va vad eu.

| R0R0 a răspuns:

Oameni de treababatting eyelashes

| oprescudorin11 a răspuns:

Ma intristeaza sa aud de 'Republica Moldova"! Este vorba de Basarabia! Si Bucovina! Si Cahul si Ismair si Transnistria!
Ca sa reiau istoria, va spun doar ca de acolo bolsevicii au trimis in Sibieria o gramada. Apoi au repopular ca si Romania actuala cu o gramada de derbedei rusi.
Ce mai poti face acum?
Romania e roasa de hoti si din vest si din est!
Au gasit analfabetii si tradatorii cei mai putin cu mintea, si ni i-au pus sefi!
Suntem, TOTI ROMANII, la acest moment PRADA lor!
Daca iese vreun razboi, intre est si vest, am mai avea o sansa! Din pacate s-au inteles intre ei!
Am toate dovezile si argumentele in sprijinul in ceea ce am afirmat!
Trebuie sa avem rabdare! Credinta!
Nu va iesi, din cate am calculat eu, asa cum vor ei!
Moldova pare pierduta! Romania pare pierduta! Rusia si Europa, nu se simt nici ele prea bine! Turcia pare cel mai bun aliat! Si USA!
Dupa ce scapam de canaliile care ne manipuleaza si ne 'conduc' in prapastie de 26 de ani!
Traiasca Romania Adevarata!
Aveti rabdare!
Avem, in opinia mea doi dusmani apropiati! : Europa si Russia!
Si cativa prieteni gata de tradare!

| Rakanishuu a răspuns:

Voi sunteti fratii nostri si va iubim. laughing

| syd2 explică (pentru Rakanishuu):

Eu tot te iubesc big grin

| Rakanishuu a răspuns (pentru syd2):

Da? c:

| syd2 explică (pentru Rakanishuu):

Nusн,din cate pot vedea, adica citi (m-am uitat la intrebari si rapsunsuri), pari ideala, asa ca am dreptul sa mentionez big grin.
PS: c: c:

| Rakanishuu a răspuns (pentru syd2):

Mor cat de draguutt.

| Copac13 a răspuns:

Is fratii de peste prut

| L1feDRAIN a răspuns:

Imperia of Moldavia!

| EneCristian a răspuns:

Sunt ardelean si ii consider ca si frati chiar sunt foarte de treaba si niste oameni chiar cu care imi place sa imi petrec timpul atat ca uni sunt cam increzuti.

| Jimtheghost a răspuns:

Am auzit ca sunt o gramada de probleme pe acolo in ultima vreme.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai si eu sunt din R.Moldova.Si ca cetatean am o parere bune, nu pot spune ca tara este cea mai buna, dar cu siguranta nici cea mai rea.

| raulinho0805 a răspuns:

In inima mea de patriot si a multor romani nu exista nici o Republica Moldova, pentru mine e doar Romania Mare cu totii suntem romani.Din pacate nu am fost un popor in istorie suficient de puternic sa ne aparam granitele limba interesele ne au dezbinat popoare mai puternicesper intr o reintregire a neamului. Tariile Est europene sunt contopite de tarile mai democratice din vest si Rusia care controleaza si R. Moldova exclusiv, sper macar sa aiba UE interes serios sa acapareze R.Moldova din 2 rele il alegem pe cel mai mic.Nu depinde de noi ci daca ei vor astaUE noi trebuie sa facem unirea Romania cu R.Moldova sa scapati de agresiunea rusa odata pentru todeauna.Ei stiu ca va vor pierde intr un timp relativ mediu 20 de ani asta e sigur dar de ce sa nu se intample mai repede.Nimeni nu o sa i lase pe rusi sa domine cu a lor meteahna partea estica a Europei. Popoarele trebuie sa fie libere sa si aleaga singure viitorul si cum si cu cine trebuie sa traiasca pentru ca e viata lor si nimeni nu te poate obliga sa traiesti asa cum nu vrei sa o faci. Ei mai sug cat pot si mai trag cat pot de pe tarile estice pana ce Europa se va uni tot mai mult si cu cat mai multe tari si va deveni mai puternica. Dusmanului rus chinez ii va fi frica de Europa doar ca e foarte greu sa fim uniti pentru ca in Europa suntem foarte diversi.Chiar deviza UE este Unitate in diversitate.Singura noastra sansa sa ne fie mai bine e ca Europa sa fie unita sa avem Statele Unite ale Europei.Multi vor incerca sa ne destabilizeze prin diferite mijloace.