| Dan a întrebat:

Ce parere aveti despre romanii bogati din tara?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu-i poti baga pe toti in aceeasi oala. Generalizarile sunt extrem de periculoase, fiindca uita ca suntem oameni, nu o turma de oi.
Asadar, despre unii consider ca-si merita bogatia, realizata printr-o idee de geniu. Despre altii cred ca si-au mostenit bogatia. Despre altii cred ca au furat pe rupte. Despre unii avem chiar dovezi.
Majoritatea insa sunt oameni inteligenti, chiar scaparatori pe alocuri.

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Depinde cum s-au imbogatit.

| Orannginna a răspuns:

Sunt doar oameni intre alti oameni. happy

| smaranta a răspuns:

Inseamna ca s-au descurcat.Bravo lor!

| vilmaristul a răspuns:

Am urmarit in filme, de mult timp, cum americanii legumesc cel mai mic cent, si cum un castig de 2000$, ii face fericiti
la noi, cand vezi cum arunca cu banii in cazinouri si cata desconsideratie au pentru bani, chiar poti sa bagi mana in foc, ca nu sunt castigati cinstit, si cum i au castigat, asa se duc!
acestia sunt oameni bogati, saraci cu duhul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sint care au furat "legal"dar sint si dintre cei care au facut-o ilegal dar n-au fost prinsi.Parerea mea este ca sint foarte putini care s-au ridicat cinstit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce, te-am suparat cu ceva?hee hee tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om bogat este cel ce are copii multi.si-i creste.care munceste cinstit, si are caracter.care are respect fata de oameni si fata de munca altora.

Răspuns utilizator avertizat