| Cheloo_4836 a întrebat:

Ce parere aveti fratilor despre proverbul : "Esti inalt ca bradul si prost ca gardul"? e o tampenie din partea mea, cred eu

2 răspunsuri:
| SIsUTuDoR a răspuns:

Hmm cateva explicatii pentru acest proverb, nu prea le am dar cred ca asta inseamnalaughing) ''cred ca sa-r referi la oameni bogati si prosti ''' poate nu ee o tampeni frate dar unu nu integ proverbele happy.

Este foarte periculos sa fii sincer in conditiile in care nu esti si prost.
Când esti prost nu mai e nevoie sa fii si rau.
CAnd-un-prost-spune-ca-e-prost-e-semn-bun in nseamna-ca-se-desteapta.

De regula, dupa un prag inalt urmeaza o prapastie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda ai dreptate.