| asperger3 a întrebat:

Ce parere aveti in general despre transporul rutier din tara? Eu am o parere proasta, deoarece sunt multi care inghesuie 20-30 de persoane intr-un microbuz de 15 locuri, sa nu ne mai miram ca microbuzul nu sta la stop di face accident grav(a se vedea accidentul de la Bobicesti)
Pe scurt avem o tara periculoasa din punct de vedere rutier, de la tineri teribilisti la pietonii ce traverseaza fara sa se uite chiar daca e pe trecere. Ca pieton ar trebui sa te asiguri ca poate vine unu cu o dacie fara abs si te mai miri de ce te-a lovit.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asa se intampla si in afara, oamenii nu stau numai pe scaune, ci si in picioare, diferenta e ca ai au autobuze ca lumea.Cei de la noi se gandesc "las' ca merge", ai dreptate, nu se gandesc la siguranta noastra si sunt lacomi in loc sa investeasca in ceva mai bun.

| Florentina9210 a răspuns:

In concluzie, iei taxiul, laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Crezi ca aia de la Londra sunt fericiti cu "transportul rutier " de acolo?