| Joker3134 a întrebat:

Ce parere aveti la tara se dau note mari prea usor? La oras cum e?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, e diferență mare. La oraș e mai multă exigență. Depinde și de școală, și de nivelul clasei. Există clase foarte bune, de obicei "A" -urile, unde profesorii caută performanțe și vor să ajungă cu elevii lor până la etape nationale, chiar si mai departe.

Răspuns utilizator avertizat
| floresdemayo a răspuns (pentru Joker3134):

Nu chiar nota 10, dar un 8 poate obține.

| Celcestietot a răspuns:

Depinde de profesor si de elevi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conteaza prima impresie., Daca inveti bine in inceput dupa aia o sa ei note mai mari si daca prestezi mai prost. La sat eventual se cunosc mai bine oamenii, si asa daca cunosc profii se dau note mai mari.