| MisuN99 a întrebat:

Ce pasta pentru dinti folositi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sensodyne whitening repair and protect, Blend-a-med pro expert, Parodontax classic si Parodontax extra fresh - pe ultimele trei le folosesc in combinatie cu prima, rar le folosesc singure.

| MisuN99 explică (pentru anonim_4396):

Cum adică in combinatie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MisuN99):

Pun pe periuta parti egale, nu combin mai mult de doua paste de dinti.

| MisuN99 explică (pentru anonim_4396):

Ti a recomandat ceva dentist?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MisuN99):

Nu musai dar cand mi-am facut periaj dentar la stomatolog am vazut ca le combina. Primele doua paste de dinti sunt mai blande, sunt pe baza de glicerina, iar ultimele doua sunt pe baza de bicarbonat de sodiu si mi se par mult prea dure ca sa le folosesc singure. E cam generala intrebarea ta, daca n-ai dintii foarte sensibili poti sa folosesti blend-a-med pro-expert.

| MisuN99 explică (pentru anonim_4396):

Am dinti sensibili. Deci blend a med nu ar fi bun?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MisuN99):

Mi se pare mult mai potrivita Sensodyne pentru dinti sensibili si o data pe zi Sensodyne cu Blend-a-med.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Colgate cu efect de albire a dintilor

| Superman1243 a răspuns:

Blend-a-med complete mouthwash, "recomandata de medicii dentisti" big grin