| emoboy a întrebat:

Ce persoane de succes imi puteti da ca exemplu care au reusit datorita unei vointe puternice in ciuda esecurilor prin care a trecut? Si ce va inspirat cel mai mult la acestea?

Răspuns Câştigător
| milkie a răspuns:

Joanne Rowling.A scris seria mea preferata de carti,Harry Potter.Ea, de fapt, are decat un nume, iar K. vine de la numele bunicii ei(Katleen) si a folosit cele doua initiale(J.K.) deoarece ii era frica de faptul ca baietii n-ar vrea sa citeasca o carte scrisa de o femeie.Ea a mers la nenumarate edituri pentru a publica "Harry Potter si Piatra Filozofala", iar numai una mica(Bloomsbury) a acceptat-o.Cartile sale au devenit un succes prin toata lumea,iar ea a devenit cea mai bogata femeie din lume.Ce m-a inspirat la ea? M-a inspirat faptul ca ea n-a renuntat,desi multi au refuzat-o si n-au avut incredere in ea.Din cartile ei am invatat multe alte lucruri,cum ar fi ca lucrul in echipa conteaza cel mai mult, ca trebuie sa faci ceea ce este bine, nu ceea ce este usor, ca trebuie sa vezi calitatiile ascunse in spatele defectelor, ca si batausii pot ajunge niste oameni mari si multe altele.Am invatat cate ceva de la fiecare personaj creat de ea, si de la ea insasi, de asemenea.Joanne Rowling a fost, este si va fi mereu modelul meu in viata.

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ca sa iti poti permite un esec, trebuie sa investesti in alte 10-20 de idei/afaceri, etc. si trebuie sa ai bani laughing altfel nu prea iti permiti.

model pentru mine sunt persoanele care au luat-o de jos si au ajuns sus. un exemplu este fostul meu manager. care a pornit de la spalator de vase si a ajuns manager la un hotel Hilton din UAE. ceea ce e ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dr. Ben Carson, a scris "Gifted hands" si "Think Big" care sunt si in romana.