| mentholinks a întrebat:

Ce pot face la calculator sa nu ma plictisesc? Nu am bani de iesit in oras si nici prieteni nu am.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Te joci, faci editari video/audio, vizionezi tot felul de filme, documentare, clipuri pe Youtube, mai citesti si mai inveti ceva in n domenii, mai faci ceva programare sau inveti programare de pe Youtube si aplici si tu, si asa mai departe, eu mai faceam si grafica 3 D adica filmulete cu efecte speciale, mai ascultam muzica, n-ai cum sa te plictisesti.

Dar din moment ce intrebi e clar ca nu e in ordine, trebuia de la sine sa simti tu sa faci chestiile astea, mie nu mi-a zis nimeni sa le fac, le-am facut ca simteam dorinta sa le fac, ma pasionau.

Eu stau in casa de ani de zile ca asa-mi place, si nu ma plictisesc niciodata.

| CIaudiu a răspuns:

Piratezi niste filme/seriale/carti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

- Răspunzi la întrebări pe TPU :) ( Sau Quora)
- Asculți muzică ( poți, chiar dansa )
- Vizionezi filme / serialele / animeuri / documentare / asculti podcasturi / talkshouri / te delectezi cu un stand up comedy de calitate /...
- Îți creezi un canal de Youtube, și înveți să editezi foto/ video folosind programe de editare, iar apoi devii creator de conținut pe YouTube (aka. YouTuber), poți ajunge să fi chiar plătit pentru asta...
- desenezi în Paint
- citești ( cărți reale gratuite de pe aplicații Google play sau app store, sau fanfiction )
- Înveți să utilizezi pachetul Office, Excel, Word, Power Point, poți creea documente / fișiere, de exemplu : în Word, poți scrie cărți sau

https://www.tpu.ro/......-scriu-ce/

| Endita4689 a răspuns:

Sunt pe Facebook niste anunțuri cum poți face bani doar postând reclame. Căută-le! Poate în felul acesta poți câștiga ceva bani.