| mariela a întrebat:

Ce pot face pentru a ma racori? Nu am aer conditionat si nici ventilator sad Dau cu apa pe mine din ora in ora, altceva?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Consuma apa, vei transpira si te vei racori, nu sucuri ca ele cresc setea mai mult, nu alcool, nu bauturi reci eu as recomanda un ceai fierbine dimineata astfel organismul se adapteaza asa racesti organismul si iar iti va fi cald, inghetata nu ajuta deloc creste si setea si deregleaza temperatura

| Celcestietot a răspuns:

Da, dai cu apa rece, dar la extremitățile degetelor și/sau ale tălpilor, că este cu mult mai eficient față de vreo băutură sau de un aliment rece.

| troleibuz a răspuns:

Consuma bauturi reci. Ice coffee, ice tea, milkshake cu gheata, limonada