| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face sau ai vrea sa faci pe calculator si nu poti pe o tableta(andriod)?

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sa joci jocuri noi! Si nu numai... Tableta e pentru net, nu e bun pentru nimic altceva!

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

"si nu numai" cum ar fi? : )

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe calculator poti:
sa simti butoanele sub degete
sa scrii programe
sa poti juca jocuri de oameni normali(gen quake3)
sa ai precizia unui cursor
sa vezi toata pagina fara sa dai zoom toata ziua
sa poti rula mai mult de 2 aplicatii fara sa pierzi mai mult timp schimband intre ele decat folosindu-le =
sa schimbi intre aplicatii rapid(fara sa tii butoane apasate un timp)
sa instalezi/folosesti flash (putine tablete il suporta)
sa instalezi ce sistem/sisteme de operare vrei tu
etc.
In mare, pe tableta nu poti sa fii la fel de rapid si eficient ca pe un pc.

| DanielVălean a răspuns:

As vrea sa ma joc pe calculator gen: subway surfers, hill climb racing, dream league, score, stii tu, jocuri de tableta.
In schimb, pot sa ma joc fifa 14 ca si pe tableta, need for speed, asphalt 8 si multe altele.