| IonutSiAtat92 a întrebat:

Ce preferați un laptop de gaming sau un PC tot de gaming?

14 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

PC ca-i mai ieftin si m-am obisnuit cu el. Este mai versatil, poti schimba cu usurinta componentele.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Apokales):

Eu mi-am luat un laptop Asus rog scar 3, recunosc ca l-am luat in rate ca l-am prins in oferta cu 11 pro max de 512gb, dar sa mor eu ca numai probleme am avut cu el...sincer iti spun ca de pe eMAG l-am luat si costa 120.000 de lei.

| Apokales a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Eu am o tinichea de PC de vreo 10 ani de zile, cand s-a stricat ceva am inlocuit componenta respectiva cu una mai buna. Cutia/carcasa o am de 15 ani. Cred ca o sa mor cu cutia asta in casa si nu o s-o arunc laughing.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Prefer PC-ul, insa am folosit numai laptop de ani buni laughing

| IonutSiAtat92 explică (pentru Apokales):

Nu ma dau banii afara din casa dar mereu mi-am dorit ceva performant si parintii nu au avut posibilitatea sa-mi cumpere nimic niciodata.Asa ca mi-am luat pe munca mea, o sa mai trag 2 ani si 5 luni dar asta e.Inca ceva, nu e chiar asa cum spui tu, ca nu poti sa pui o placa video puternica pe o placa de baza slaba care are ddr2 la ram sau un procesor quad-core.

| Apokales a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Ai dreptate pentru gaming nu poti, dar nu am mari pretentii. Insa daca moare ceva este mai usor de schimbat la PC. Placile video s-au scumpit, dar asta e.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Apokales):

Nu inteleg de ce sunt asa scumpe, dar in fine, am vazut ca a aparut RTX 3090 care rupe.

| Apokales a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Pentru ca ai nevoie de placa video buna ca sa minezi bitcoin si alte monede virtuale. D-asta sunt toti frustrati pe treaba asta.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Apokales):

Am vazut placa video la 300 si ceva de milioane pe eMAG, iti vine sa crezi frate?

| Apokales a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Da, ma astept la orice cand vine vorba de cat urca pretul pentru un produs. Daca este placata cu aur, ca pentru cocalari, sa vezi ce urca pretul laughing.

| IonutSiAtat92 explică (pentru Apokales):

Da,eMAG sunt niste tepari.S-au legat de cei de la "cel.ro" pentru ca nu au vrut sa colaboreze cu emag.Si eMAG i-au dat in judecata.Niste nenorociti. Emag se vreau a fi Amazon de Romania

| Apokales a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Nu se vrea, sunt. Amazon nu poate veni in Romania pentru ca Emag-ul i-ar face prea mare concurenta, mai ales ca Emag-ul are totul pus la punct si asta ar dezavantaja foarte mult Amazon-ul.

| NotNamed a răspuns:

PC de gaming.

| oglindasultanului a răspuns:

Led aurora si atat, oribile jocuri fac astia.