| RaSpUnS.pT.vOi a întrebat:

Ce preferi:mare-munte/rural-urban/rustic-modern/vechi-nou/s oare-ploaie? Ce anume te face sa ai alegerea asta?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Mare:nesfarsita intindere de topaz brazdata de creste albe ale valurilor usoare, si grupuri prietenoase de delfini ce par ca vor sa fie calauze;
Rural:linistea noptilor de vare intrerupta doar de latratul in somn al unui caine sau, parca la ore regulate, de cantecul cocosilor;
Modern-fiindca, iata, imi place sa folosesc internetul sau sa ascult o inregistrare buna pe un aparat mic si sofisticat, asezata comod intr-un fotoliu moale;
Vechi:patefonul bunicului pe care-l cobor din pod cand merg la tara si ma emotioneaza vocea lui Zavaidoc si maiastra melodie Zaraza;
Ploaia:fiorul neasemuit de fascinatie si teama la vederea fulgerelor ce se apropie, stropii ce se lovesc de geamuri si forfotul apei ce curge prin burlanele vechi...Si nu le aleg decat dintr-un capriciu momentan caci si celelalte imi plac la fel de mult fiindca ma fac sa ma simt vie pe o minunata planete albastra care e casa mea temporara...

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Munte - aer curat, libertate, o cabanuta
Urban - tehnologie, job,
Modern - nevoia de schimbare,
Nou - noi oportunitati
Soare - caldura, plimbari prin parc

Dar niciodata nu as putea trai doar cu acestea. Din diverse motive.
E foarte placut sa te scalzi in mare si sa vezi atata lume pe plaja.
Ceva rustic, simplu poate fi foarte interesant.
Si vechiul atrage. Daca e nou nu e neaparat mai bun.
Putine lucruri sunt mai romantice ca o plimbare cu iubitul / iubita prin ploaie.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Munte - aer curat, dragoste, natura, libertate;
Urban - civilizatie, prieteni, activitate, cariera;
Rustic - e mereu acelasi;
Nou - doar asa putem fi in pas cu tehnologia si tot ce e pe lumea asta;
Soare - Plimbari, calatorii, CFR, scaldat.

| lostcontrol12 a răspuns:

Munte, urban, modern, nou, soare
Asta e ceea ce ma face pe mine sa ma simt multumita.happy

| Anca a răspuns:

Mare : valuri, soare, costum de baie big grin big grin big grin

munte : aer curat, peisaje frumoase, mult verde big grin

rural : siguranta, animale ( ce iubesc eu cel mai mult happy ), locuri "virgine" big grin

urban : multe posibilitati, lume, viata de noapte, confort

rustic : amintiri, liniste, frumusete

modern : entuziasm, energie, noutate tongue

vechi : amintiri

nou : facut sa fie descoperit

soare : caldura, trupuri bronzate, zambete, energie

ploaie : melancolie, romantism big grin

PS : Am zis din fiecare cate ceva, pentru ca nu le pot separa. Imi sunt necesare toate :X

| Kqzu97 a răspuns:

Munte, urban, modern, nou, soare...pai pentru. ca imi place sa fac alegeri de genul, si imi place la munte, urban si celelalte

| Alecsandraa a răspuns:

Mare = soare, apa, bronzol alea alea :X
Urban = nu-mi place la tara [-x
Modern = fiinda trebuie sa fim in pas cu noua tehnologie, cred euhee hee
Soare = fiindca e cald. De ce as alege ploaie? straight face

| Ana_6509 a răspuns:

Mare-soare, plaja, bronz. ulala.
Rural-zero poluare
Modern-much better
Vechi-mi-e teama de noutate(neofobie)
Soare, desigur.

| ralucaralu a răspuns:

Mare, urban, modern, nou, soare

By AlinoOtsa

| Sorin_8158 a răspuns:

Mare-Soare si apa:X:X
Urban-mall, oameni multi de cunoscut
Modern
Nou
Soare

| mamarutza1 a răspuns:

Prefer:mare, urban, modern, nou, soare pentru ca sunt o fire optimista big grin

| amyhotgirl a răspuns:

Mare- imi place sa inot. Urban - multe malluri, Modern- nu stiu de ce, Nou- pentru ca cele vechi arata ...uzate. Soare-pentru ca e calddddddd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Combinate, așa mă pot bucura pe deplin de fiecare în parte. Fiecare în parte are ceva al lui care te atrage!
Pa, pa.