| sonjacassandra a întrebat:

"Ce pret are fericirea?" - Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna
Fericirea nu are preț, vine cand nu te aștepti si dispare cand ți-e lumea cea mai Draga( nu pentru toată lumea dispare ) sunt inca cupluri care au mult timp împreuna si sunt căsătoriti deci fericirea uneori o faci cu mana ta.

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Eu sunt de părere că fericirea este în noi, în propria noastră percepţie. Se spune că totul are un preţ, dar nu şi fericirea.
Putem fi fericiţi atunci când ajutăm pe cineva, când mergem într-o vacanţă alături de cei dragi, când dăm o bucată de pâine unui căţeluş de pe stradă, şi exemplele pot continua.

O zi plăcută!

| kRedhead a răspuns:

*pun o poza cu un meniu de la Mc/KFC*
Raspuns: Depinde cat comanzi.

Lol, jk. Fericirea se plateste in lacrimi si suferinta. De ce credeti Ca mereu dupa o perioada in care suntem bucurosi si lipsiti de griji ne cade cerul in cap? Pentru ca platim fericirea! Asa e viata, noi trebuie sa fim puternici si sa trecem peste toate, mai ales sa ne bucuram intens de clipele noastre de fericire ca alea trec cel mai repede.

| Jipa95 a răspuns:

Fericirea nu are pret!winking

| Wøodenpints a răspuns:

6,5 lei dacă știi de unde să cumperi.

| Mussette a răspuns:

Uneori primesti gratis fericire, alteori oferi tot ce ai, da in zadar. Depinde de moment si cat de mult vrei sa fi fericit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca s-a stabilit un pret, ori o forma de comparatie, cred insa ca fericirea are exact pretul pe care-l ofera fiecare, la schimb, prin sacrificii, inselaciune, minciuna, cinste, onoare etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BMW, Audi, dupa placerea fiecaruia.

| Biiskrem a răspuns:

O mână, un picior, plânsete, sacrificii, timp...
Circumstanțele variază.

| CosminIonuț98 a răspuns:

Ai copiat intrebarea zile de pe ask, nu? laughing