| anonim_4396 a întrebat:

Ce reprezinta sinceritatea de fapt? o calitate sau un defect?
Din propria experienta am constatat ca alegand sa merg pe sinceritate am avut in multe cazuri de pierdut, de la oameni dragi pana la lucruri nesemnificative...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Așa este. Ai dreptate. Oamenii sunt cei care ne determină să nu fim sinceri. Oricum tot ceea ce ne înconjoară e o minciună, deci totul e permis și atunci nimic nu i imposibil.
Și nu uita..."in the end it is your best friend that kills You"

| DonEnnioSalieri a răspuns (pentru anonim_4396):

`mr salieri sends his regards `
toate lucrurile astea negative duc la degradarea principiilor si a valorilor etice, din pacate lumea asta nu este deloc o lume dreapta ci o eroare cu vechime.

| anonim_4396 explică (pentru DonEnnioSalieri):

laughing Ai jucat și tu deci. Cel mai bun Story line!
De acord cu ce zici.

| anonim_4396 explică (pentru DonEnnioSalieri):

Maine poimaine apare pe TPU si un user Vito Scalletta laughing

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai probabil ai pierdut lucruri din cauză că ai făcut ce nu trebuie nu că ai fost sincer.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Defect pe lângă proști.
Calitate nu are cum să fie, cum nu te poți aștepta să te laude cineva că te-ai spălat. E parte din normal.

| Freya1 a răspuns:

Sinceritatea e una, ceia ce consideri tu ca e bine nu și alții e altceva, sau o părere sincera nu e tot una cu o jignire.

Sa fi sincer din perspectiva mea e o calitate.Eu spre exemplu sunt de felul meu o persoana sincera și ma mandresc cu asta, dar repet, una e sa fi sincer și alta e sa fi nesimtit.

| Dismally a răspuns:

In majoritatea cazurilor este o calitate dar exista si acele momente in care este un defect, va trebui sa inveti sa le distingi si cand ai de-a face cu un moment di ala "special" mai bine nu spui nimic happy

| CleanHeart a răspuns:

Sinceritatea poate fi un defect mai ales pentru oamenii care nu vor să audă adevărul dar atunci când ești sincer cu tine ești cel mai câștigat și împăcat, e greu sa alegem tot timpul sinceritatea dar trebuie

| AdioTPU a răspuns:

Nu trebuie sa faci excese de sinceritate dar nici sa faci altora pe plac cu minciuni.

| 199onur7 a răspuns:

Mai bine sincer frate

| 199onur7 a răspuns:

Sinceritate reprezintă faptul ca adica esti asa cum ești cu Adevărat cine ești tu cu Adevărată frate fara sa minți si alte rahaturi