| sweetlollypop a întrebat:

Ce s-ar intampla daca temperatura pamantului ar creste cu 5 grade? ce influente ar avea? fundita garantatwinking

2 răspunsuri:
| angel4v3ryour a răspuns:

coole de ajuns sa creasca cu 1 grad ca sa se vada efectele, dar 5!

| eugenl a răspuns:

Gandind logic, daca ar creste cu 5 grade s-ar topi calotele glaciare si astfel nivelul oceanului planetar va crete si scufunda margini de continente, insule joase, deci mai pe scurt se vor micsora continentele si se vor pierde orase si poate chiar tari sub apa. Pe de alta parte se va da peste cap clima si se vor decala anotimpurile. In mare parte cam asta ar fi.