| Nimeni10 a întrebat:

Ce sa fac cu viata asta grea daca nu ma integrez nicaieri la 26 de ani? Locuri de munca nu gasesc, in strainatate n-am nicio sansa.

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i grea deloc, daca stai inca pe spinarea parintilor, pe banii lor, pe mnacarea lor si in casa lor.

Cauta-ti de lucru, ca se gaseste peste tot, absolut orice, chiar si in agriculatura ca-i cerere foarte mare acumj, primavara, doar sa vrei sa muncesti, ca asta este unica ta problema.
Sa-mi fie cu iertare, dar la 26 de ani si fara drag de munca, nu te va lua nici o fata sau femeie, fiindca nu ar avea de ce sa se inhame la o relatie, unde duc in spate un parazit, fara chef de munca.

| Hyperion7 a răspuns:

Crezi că nu ai nicio șansă sau n-ai efectiv nicio șansă(deși mă îndoiesc)?
E o diferență!
Una e sa stai pe margine și să plângi ca ai o viață nașpa și alta e sa treci prin viața și să încerci diferite chestii și să constati că da, chiar nu ai vreo șansă.

| Lupică27 a răspuns:

Daca nu esti din turma e greu sa gasesti un loc unde sa fi acceptat, eu spre exemplu am fugit de la un loc de munca la altul din cauza prostilor, nu ma puteam integra intre prosti.
Poate vezi lucrurile diferit si atunci esti dat la o parte, poate nu sunt locuri de munca la tine in oras, doar 2-3 si alea naspa, poate e orasul de asa natura unde sunt oameni de rahat.
Schimba orasul si dupa mai vezi ce se mai intampla.

| Standt a răspuns:

Trebuie sa incepi cu tine. Cu educatia ta. De ce nu te poti integra la 26 de ani? E ciudat.

| Lupică27 a răspuns (pentru Standt):

Nu e ciudat, probabil e inteligent, oamenii inteligenti sunt non-conformisti.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Standt):

Nu e ciudat, e noul standard in generațiile milenials și gen z.
In ziua de azi, sa te integrezi într-o societate, presupune mai mari eforturi decât să exiști big grin
Prea multe traume in capul unora (chiar daca nici nu exista)…prea puțin timp alocat interacțiunilor sociale.
Pe scurt, unii inventează probleme doar pentru a nu lua contact cu stimulii (in cazul de față, societatea)

| Standt a răspuns (pentru Lupică27):

Nu stii ce inseamna sa fii inteligent. Oamenii aia stiu sa gaseasca metode de a se integra, de a socializa, de a nu se da batuti.

| Lupică27 a răspuns (pentru Standt):

Pentru cultura ta generala Einstein a avut dificultati in a gasi si a mentine un loc de munca in domeniul lui, a avut probleme cu adaptarea, sistemul de la acea vreme si colectivul.

| Sportacus123 a răspuns:

Încearcă să te angajezi undeva, să-ți găsești o iubită.
Succes!

| Mindfulness a răspuns:

Sa incepi sa te rogi, pari a fi ostracizat.

| Lupică27 a răspuns (pentru Mindfulness):

Si daca se roaga, ce?

| Mindfulness a răspuns (pentru Lupică27):

O e chestie ce îl poate ajuta psihologic, e bine sa crezi in ceva când ești pierdut happy

| Lupică27 a răspuns (pentru Mindfulness):

Aici nu pot sa te contrazic, cand ai dreptate, ai!

| Mindfulness a răspuns (pentru Lupică27):

Mai le nimeresc și eu manhee hee