| AliAlisa a întrebat:

Ce sa fac daca ma "ataca" un caine?
Vreau raspunsuri cat mai interesante si folositoare.
Cel mai interesant primeste funda!

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Fugi.Ii tragi o palma. Tipi. Dansezi intr-un picior.Dai drumul la "Baby" de Justin Bieber si sa vezi cum fuge cainele...

| AliAlisa explică (pentru ILoveTacos):

Imi place raspunsul tau. E amuzant si chiar o sa incerc asta! laughing)

| ILoveTacos a răspuns (pentru AliAlisa):

Succes! Sa stergi melodia dupa aceea, spre binele tuturor! laughing

6 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Sa nu fugi si sa nu te uiti in ochii lui. Daca fugi cainele va considera ca esti prada lui si te va alerga pana isi vapierde interesul. Si dsaca te uiti in ochii lui va considera ca il provoci si te va ataca mai rau.
Trebuie sa stai drept cu umerii ridicati ca sa pari cat mai autoritar. Bafta!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

In ciuda unor pareri,cainii nu au in caracter sa atace oameni, in afara celor dresati pentru asta.Iar,, maidanezii,, ataca uneori de teama, fiind maltratati anterior.De multe ori am vazut cum unii indivizi ataca ei cainii cu pietre,fara motiv.Un astfel de caine va ataca la randul lui, din spirit de conservare. Evita sa treci pe langa,, haite,, ca e suficient sa atace unul... Daca esti atacat de un caine instruit pentru lupta, nu ai sanse sa scapi nevatamat.Dar in 90% acestia te ataca numai cand esti in miscare.Atunci trebuie sa te asezi jos, cu fata la pamant.In cazul maidanezilor, te pui pe,, ciuci,, si le vorbesti cat mai calm posibil.Cea mai mare greseala e sa fugi, ori sa ii ameninti.

| AtateaConditii a răspuns:

Vorbesti cu ei, te faci ca nu iti este frica si nu ii intorci spatele pentru ca atunci are tendinta sa te muste cand nu esti pe faza. Si daca ai ceva de mancare dai-o.

| Riderx1 a răspuns:

Nu fugi, uitate in ochii lui sa il intimidezi...dar daca nu vrei sa faci asta, trebuie sa ai ceva de aruncat prin buzunarelaughing de preferabil pietre de mici dimensiuni, merge si telefonul(daca nu ti la el, si vrei ca parinti sa iti cumpere altu)rolling on the floor)