| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac dacă nu găsesc un loc de munca?
Am căutat peste tot, deja intru in sevraj de frustrare.

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai scazi din pretentii.
Ce job-uri te intereseaza?

| Nimeni10 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Orice, ma gândeam la barman, ceva de necalificat
Nu stiu nimic sa fac

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai locurile de munca nu se gasesc asa pe garduri (doar daca lucrezi si faci garduri :/ ).
Incearca prima data sa stii ce vrei sa gasesti si ce trebuie sa faci pentru a ajunge acolo, ce cunostinte iti trebuie, dupa scazi cu un pas mai jos si incerci sa iti dai seama ce cunostinte si aptitudini iti trebuie sa ajungi si acolo, apoi scazi iar mai jos pana cand ajungi unde esti acum. Atunci o sa stii ce e de facut.
Daca nu asta este problema, ci locul unde incerci sa cauti... incearca pe internet, construieste un CV si incarca-l pe diverse siteuri de specialitate ca hipo.ro, bestjobs...
Bafta!

| SilentRain a răspuns:

Din ce jud ești?
E imposibil sa nu găsești pe Olx sau în ziar, voința sa ai!

| Sofer a răspuns:

Gasesti! Dorinta de a munci sa fie.

| FreddieM a răspuns:

Iti gasesc eu daca-mi spui ce profesie ai sau macar ce stii sa faci.

| Nimeni10 a răspuns (pentru FreddieM):

Nu stiu sa fac nimic, trebuie sa o iau de la zero

| FreddieM a răspuns (pentru Nimeni10):

Locatia? Esti major?

| existiertnichtmehr a răspuns:

Mai caută!