| AiEnmaa a întrebat:

Ce sa fac? Sunt in pana de idei.Maine sunt alegerile pentru seful clasei. Si multi copii si-au exprimat opinia ca nu m-ar vota.Insa doamna mea diriginta ar vrea ca eu sa fiu. Ce sa fac sa ma voteze? Nu ma voteza pentru ca sunt rea.insa nu ma voteaza ca sunt cea mai buna din clasa la invatatura. Fundoi

Răspuns Câştigător
| SOoare a răspuns:

Nu ii poti obliga sa te aleaga, e alegerea lor. daca ei considera ca nu esti potrivita pentru aceasta functie nu te poti opune, nu le poti baga pe gat!
Nu fii trista, nu conteaza cine este seful.conteaza sa inveti.iar daca chiar tii mortisi sa fii sefa.incearca sa le spui ca o sa te schimbi, o sa te comporti cuviincios.