| AlexanderDante a întrebat:

Cum ii pot spune unei fete ca o plac? O cunosc de 2 ani , tine la mine si eu la ea , dar mai mult ca prieteni. In ultimu timp , a inceput sa se poarte diferit si cred ca vrea sa devenim mai mult decat prieteni. Sincer sunt indecis si nu stiu ce sa fac, nu vreau sa stric prietenia cu ea.

Răspuns Câştigător
| Lacryssss a răspuns:

Pentru inceput cred ca trebuie sa ii zici totul asa cum este,sa-i spui sincer si in fata ceea ce simti pentru ea,si din cite am inteles si ea simte ceva pentru tine,asa ca nu iti face griji, poate anume declaratia ta va face prietenii voastra cu mult mai strinsa decit era pina acum.Dar vezi nu astepta mult, fa pasul acesta si vei vedea ce va fi ...succes!

2 răspunsuri:
| ioanamirela a răspuns:

Parerea mea este sa ii spui ca tii la ea si ca iti este frica sa incepi o relatie cu ea ca nu cumva sa strici prietenia cu ea...dar incearca o relatie poate iesi ceva frumos