| minime3 a întrebat:

Ce sa faca o femeie pentru a fi mai frumoasa, mai atragatoare, in viziunea barbatilor? E nevoie de eforturi considerabile?! Ce apreciati domnilor?

37 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca NATURALETEA si SIMPLITATEA femeilor sunt cele mai cautate calitati, de catre barbatii inteligenti.

Ca-n rest, este plina lumea de pitipoance botoxate si siliconate care plac cocalarilor, bombardierilor si golansilor de cartier.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecărui domn ii place altceva. Trebuie doar sa dai peste ăla căruia îi place ce ai tu de oferit.

| minime3 explică (pentru suntserios):

Cam asa e! Multumesc pentru raspuns!

| Mosotti a răspuns:

Daca femeia aia arata bine de la natura e de ajuns si la strand in sutien si slipi sa fie, si e placuta de multi.
Daca nu arata bine. poate sa se imbrace si in aur, ca n-are treaba.

Nu e obligatoriu sa o placa 100 din 100, dar 50 sigur da.

| minime3 explică (pentru Mosotti):

Cam asa e!

| Mosotti a răspuns (pentru minime3):

Pai da, normal ca asa e, realitatea o arata, oamenii aratosi si femei si barbati sunt placuti, bine sa fie imbracati normal si decent, nu ca aurolacii. Iar la mare si strand nu e nevoie nici de haine.
Dar nu trebuie sa faca ceva anume.

Cand nu e cineva placut, vrea sa faca una si alta ca sa fie, oricum nu va putea rezolva motivul pentru care nu e placut orice ar face.
Ca lumea nu se culca cu hainele, pantofii, banii, masina, si nu iau in brate masina, ma refer la placut pe bune, nu pe interes.
Aia.vor sa f, sa pupe si sa stranga in brate pe cineva misto fizic in primul rand, restul-s secundare.

Ca asa ce faci, afara te place ca te-ai imbracat nu stiu cum, si acasa? Ce zice? "AAA pai acum nu te mai plac ca nu mai esti imbracat asa", nu merge.

| dullcat a răspuns:

Pentru persoana potrivita nu e nevoie niciodata de eforturi considerabile, ci e nevoie sa fii doar tu, pur si simplu, asa cum esti in firescul de zi cu zi.

| relian a răspuns:

laughing scuze ca scriu aici, adresindu-ma altui utilizator. Am citit pe aici intrebarea, dar si raspunsurile care sau dat, apoi am vrut sa scriu ceva utilizatorului Zburatorul, am si scris, a fost ceva de bine, zic eu, voiam sa ii spun ca ce a scris pe aici a scris frumos, de o fi de la el sau de oriunde e frumos cea spus, ori ce gindeste.

Cind sa trimit, ups, utilizatorul zburatorul te ignora si nu-i poti scrie laughing asa ca am zis sa-i scriu asa la tine la intrebarea ta, a sta daca tot am scrie ceva si am vrut sa apreciez comentariile lui astea de aici.

Pentru Zburatorul care m-a bagat la ignore laughing

Vorbesti frumos, dar chestia aia cu dumneavostra parca suna cam aiurealaughing ori poate imi pare mie aiurea, ca ma invatai aici altfel.

Legat de copii, aia cresc oricum, cu tine sau fara, aia nici nu simti, iar mai tirziu tot singur vei ramine.Asa ca daca poti acu, nu lasa pe miine ce poti sa faci azi.
Ori daca inca mai analizezi partenera, e clar ca nu-i ce ti-ai dorit, sau ai visat, de aia inca mai tatonezi cum spui.

Dar asa in general gindesti si vorbesti frumos.Scuze ca ma bagai in discutie si ca am facut observatia asta cu adresatu.Chestia aia cu balaurul este amuzanta rau laughing dar este f adevarata, cit si restul, ce ai spus cand esti tinar ce ai mai spus tu acolo, ai spus frumos.

| relian a răspuns:

O femeie nu trebuie sa faca nimic special, trebuie doar sa se poarte natural, asa cum se poarta de obicei.

Nu trebuie sa faci nimic deosebit, doar sa intilnesti pe cineva care sa te atraga si la rindul lui sa fie atras de tine.
Totul tine de fizic, si de atractie, ce tip de barbat atragi si de ce tip de barbat esti atrasa.

Fara atractie nu poate exista ceva mai mult, nu ai cum sa ajungi sa cunosti mai multe.

Depinde si ce barbat cauti tu, asa sunt si barbati care accepta silicoane, si mai stiu eu ce alte accesorii, eu ca si zburatorul imi plac femeile mai naturale, sa ma atraga, apoi ma uit si la restul, dar nu am asa pretentii mari legate de stiu si eu scoala, sau situatie, astea sincer chiar nu ma intereseaza deloc.

Insa fiecare barbat gindeste, simte, arata diferit, acum depinde de tine ce gen de barbat preferi.Am vazut ce ai scris, esti o femeie genul care place la zburator, si mie, de ce sa nu recunosc laughing.

Mai asteapta, o sa apara si alti barbati cu alte viziuni, sa iti faci o parere, ce cauta, la ce se uita.
Cineva vad, vrea biberon, direct de la sursa, banui ca n-a avut parte cand a fost mic laughing

| Hyperion7 a răspuns:

Personal,prefer o femeie care sa fie îngrijită,nu vreau sa stau langa o păpușă gonflabila,deci exclus botox, silicoane sau orice alta hidoșenie de gen,ci doar o fata frumoasa lasata de la mama natura.
Frumusețea fizică contează, dar până la urmă ce ne e acest ambalaj? Degeaba ambalajul este frumos, tot fardat, aranjat daca sufletul este hain, cărpănos și plin de venin.
Așa că oricât de importanta ar fi frumusețea fizică, fara frumusețea lăuntrică care sa o completeze armonios, e cam 0.
Nu puține fete am cunoscut care erau foarte frumoase vizual,iar când au deschis gura și au înjurat ca la ușa cortului,automat am zis că acesta ființă nu e de mine.

Din punctul meu de vedere,eu cred că o femeie trebuie sa fie naturala, sa fie empatică, iubitoare, simpla, loială.
De femei pline de fițe și figuri e plina lumea.Nu mă încântă cu nimic că fac sex cu cineva care arată ca o păpușă gonflabila și nu mă iubește pe mine,ci banii mei.
Până la urmă avem nevoie, indiferent de gen,de un partener care sa fie lângă noi,sa ne înțeleagă, iubească chiar și în momentele în care nimeni altcineva nu ar face-o.
Până la urmă,din punctul de vedere al actului intim,ori că iei o păpușă gonflabila, pardon fata moderna, ori că iei o fata simpla, dar cu bun gust, e cam aceeași, dar după asta restul detaliilor fac diferența.In timp ce prima pleacă în scârbă, cealaltă e acolo până la capăt.
Sau mă rog, poate că trăiesc într-o lume apusa de mult insa eu tot pe același criterii mă orientez când vine vorba de o partenera.
Dar chiar așa, in viziunea ta, cum arată bărbatul ideal? Sunt curios I don't want to see

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Elaborat raspunsul, multumesc! Eu prefer un barbat dotat intelectual, sa fie rau, da' bun, adica sa nu fie genul care sa stea dupa fusta femeii non-stop, sa fie atent, dar nu in limba (mai pe sleau sa nu fie "fatalau" laughing), de preferat genul sportiv, cu cariera si familist...astea ar fi asa in linii mari laughing, dar de fapt...cand te ia valu' s-ar putea sa nu mai conteze niciun stereotip.

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Deci un fel de print pe cal alb al vremurilor noastre,cum ziceam și eu, uneori e bine sa visam, ne dezvoltam creativitatealaughing
Glumesc, glumesc, există astfel de persoane așa că sigur vei găsi pe cineva care sa îți bifeze criteriile.
De acord cu "cand te ia valu' s-ar putea sa nu mai conteze niciun stereotip." pentru că iubirea vine spontan și îți ia mințile încât nici nu mai știi nici cum te cheamă rolling on the floor

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Eu sper sa existe, ca altfel raman nemaritata laughing, sau macar broscoiul sa se transforme in print...laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

N-aș vrea sa par nesimțit,dar ce vârstă aveți?
(Unele guri rele ar zice că nu e tocmai frumos sa întrebi câți ani are o femeie,nu se cade, dar eu zic sa ies din tipare laughing )

Eh, sa nu fim așa negativiști, se transforma broscoiul, nu e problema rolling on the floor

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Am înțeles, multi înainte!
Nu sunteți bătrână, sunteți chiar in floarea vârstei, deci speranța ar trebui sa moară ultima
No, ce sa zic, va țin pumnii!thumbs up

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Multumesc, asa e, inca este timp, cel putin cred ca 50 este pragul de la tinerete catre batranete sau oi vedea cand voi ajunge acolo. Va multumesc pentru pareri!

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Nu e cazul sa ne domnim, sunt mai mic decât dumneavoastră I don't want to see
Dar în orice caz, niciodată nu e târziu să cunoști iubirea adevărată, alții o fac și la vârste foarte înainte, numai cineva sa fie sa te iubească, de la un timp clișeul vârsta e doar un număr nu mai e așa clișeicbig grin
Cu mult drag!

| Cristi9997 a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu-i deloc bătrână. E ca Ionel singurel la 40 de ani fără gagica.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cristi9997):

Eu zic totuși să nu fim atât de răi, pana la urmă fiecare decide când e momentul sa înflorească, că alții o fac prematur e excepție, nu regulawinking

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Ok atunci! Cati ani ai? Cred ca chiar daca esti mai mic de varsta mi-ai luat-o inainte...am inteles prost, sau ai copii? Si chiar de-ar fi asa, parintii foarte tineri sunt de apreciat.

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

O să zic doar vârsta proxima, că după iar mă iau alții că nu știu ce vorbesc pentru vârsta mea.
Am ±25 de ani big grin
Nu, nu sunt căsătorit și nu am inca nici copii, dar am o relație în schimb.O relație chiar sănătoasă in care chiar mă simt iubit și apreciat.
Cat despre părinții foarte tineri, știți care e premiza după care mă orientez in viața "Mai bine un divorț, decât 2"laughing
E simplu de înțeles,când ești tânăr,faci alegeri pe care le regreți mai târziu,ești mai impulsiv, mai orb de iubire, mai târziu vezi cu ce balaur stai la masa laughing
Așa prefer sa mai tatonez terenul și fiu un familist convins, însă nu acum, ci la momentul potrivitwinking

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Mult succes iti doresc cu relatia, si sa ne spui si noua cand ceri fata.dar da, este timp berechet!

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Bineînțeles, fara graba, că graba...

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Seara frumoasa!

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Asemenea și dumneavoastră!

| VoidEternal a răspuns (pentru minime3):

Deci ca sa rezumam, rău da' bun, sportiv, cariera, familist.

Cu alte cuvinte sa arate bine, să câștige bine și să fie mereu acasă.

Hai sa intram un pic in detalii si sa tragem niste concluzii.

Corpul sportiv se face muncind ore întregi, alergând, făcând cardio, afara, acasa, la sală, antrenamente, fotbal, ski, etc. La 30 de ani nu mai e ca la 20 și la 40 nu mai e ca la 30, asta ti-o spun sigur din experiență. Si metabolismul incetineste in timp si devine din ce in ce mai greu și trebuie să investești din ce in ce, in ce, in ce, in ce, mai mult timp doar ca să te menții, atentie.

Next. Cariera se face muncind. Mult, al naibii de mult. Asta înseamnă de foarte multe ori stat peste program, uneori mers la birou chiar și în weekend, tone de responsabilități, stress, griji, care te macină chiar și acasă după program. Atentie, vorbim despre cariera, nu doar "un loc de munca".

Familia. Aici ce sa vezi, si asta se face (si se intretine) petrecând timp împreună, mult, mult timp, mai ales cand e vorba si de copii pentru ca, ce sa vezi, asta inseamna in final o familie, având tone, TONE, de răbdare atat pentru partener dar mai ales pentru cei mici, ascultând, analizând, luând decizii de unul singur și apoi împreună.

Înțelegi unde bat? Subliniez numitorul comun pentru fiecare dintre cele 3 criterii importante ale tale.

TIMP!

Realist vorbind orice om care nu vreun mutant din X-Men ce poate manipula timpul, poate bifa cu succes 1 din cele 3. Daca e disciplinat! Hai 2, aproape bine, dacă e Superman. Toate 3 doar la nivel submediocru.

"Dar Doamne de ce oare nu găsesc și eu un bărbat cum trebuie, de ce e așa de greu?"

Pentru că vreți totul fetelor, asta e adevărul pe care nu vreți să-l recunoașteți. TOTUL.

Vei preciza poate, că ai zis că toate astea nu mai contează când te ia valul. Hai sa vorbim și despre asta. Adevarul e ca vreti totul doar de la bărbații care nu sunt din tipologia playerilor, celor manipulatori, aia "rai da buni", (whatever the f_ck that means), pentru că hai sa nu mai ascudem dupa deget, DOAR cu aia va lasati luate de val. happy Pe voi va ia valul cand sunteti privite cu dispret si superioritate, cand sunteti tratate ca trofee, pentru ca, ce sa vezi, barbatii de care sunteti voi atrase din prima, nu au fost nevoiti sa isi cultive o personalitate, sa munceasca la o relatie, sunt o sleahta de f_ck boys, superficiali ca dracu' si de care ajungeti ulterior invariabil sa va plangeti.

"Vai dar ce porci sunt barbatii, vor doar sex".

Da, aia care va atrag, vor doar sex. De ce? Pentru ca il obtin usor si de fiecare data. Iar apoi, cand nu mai aveti 20 de ani si nu mai prezentati interes pentru ante-numitii f_ck boys, va orientati eventual la aia pe care i-ati bagat sub pres si in friendzone cand erati "in your prime" ca sa zic asa.

Si barbatii obisnuiti? De la ei, care constituie as zice 80-90% din total, care nu au nimic spectaculos din punct de vedere fizic, care nu se lafaie in tone de atentie de la sexul frumos si care nu învârt femeile pe degete, de la ei aveți pretențiile pe care le-ai enumerat mai sus.

Trist? Trist.

| LordCristobal a răspuns:

Sa fie spalata,bine ingrijita,sa aiba o coafura potrivita pentru fata ei.
Sa nu fie grasa, sa aiba grija de corpul ei si sa aiba o constitutie atletica si sa fie slaba.
Sa inteleaga barbatii si sa nu ii cicaleasca la cap.
Sa fie sensuala, sensibila si sa nu fie o bruta.
Sa se imbrace elegant.
Sa fie jovila, zambareata, sa stie de gluma si sa nu aiba fite si frustrari.

| StoicAnalysis a răspuns:

Pai de la sine inteles vine igiena prima data si sa stie sa-si puna frumusetea in evidenta prin putin machiaj pe ici pe colo. Nu prefer ceva exagerat incat sa arate prea tipator, dar nici sa arate prea simplu gen fara nici macar un produs de cosmetica. Adica un ruj subtil, sa-i scoata buzele in evidenta, daca ele genetic nu sunt scoase deja in evidenta, parul aranjat, creme hidratante pentru ten, etc. Pentru mine femeia care ar fi atragatoare, ar fi sa arate natural feminina, cu mici retusuri in cosmetica, daca in mod natural nu arata feminin. Asta ar fi parerea mea.

| CleanHeart a răspuns:

O femeie atrage cand are incredere in ea si face tot posibilul sa ramana cat de pozitiva in fiecare zi

| EestiSodalane a răspuns:

Nu e nevoie de eforturi considerabile. Trebuie pur și simplu să se poarte cuviincios, să fie cuminte, împlinită, să aibă eleganță în comportament și limbaj (adica sa nu vorbeasca vulgar, sa nu se imbete, sa nu fumeze si sa n-aiba tatuaje) și să se mențină suplă.

| Celdrept a răspuns:

Daca ai pus întrebarea asta nu o sa fi cum îți dorești.

| Sportacus123 a răspuns:

Nimic. Relațiile între persoane nu sunt lucruri normale, mai ales sexul. De-a dreptul scârbos.

| minime3 explică (pentru Sportacus123):

Halal raspuns la misto!

| Cristi9997 a răspuns:

Sa-mi deie tâtă în timp ce ma mângâie pe cap și vorbește cu mine de parca as fi băiețelul ei cuminte și dragut dar în același timp sa ma și pedepsească si bata cand greșesc fata de ea.

Maybe. Da nu cred ca exista o asemenea prietena.

| Hyperion7 a răspuns (pentru Cristi9997):

Am eu o conștiință care e foarte obraznica și totodată un giuvaier de fata \dancing

| Fatwagienurse a răspuns:

Sa aiba creier in cap, dar cum femeilor le lipseste asa ceva. Sa gateasca, spele vase, spele rufe, faca curant prin casa si sa-si tina gura inchisa, ca oricum femeile scot doar aer pe gura