| CiorbaDeCartofi a întrebat:

Ce se intampla cu noi dupa ce murim?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ne descompunem.

| Simpatic a răspuns:

Cine stie, fiecare religie afirma altceva, la noi crestinii ca sufletul va ajunge in Rai sau Iad iar la Judecata de Apoi v-om invia.
In alte religii se afirma ca sufletul se reincarneaza.
Acum nu avem de unde sti.
Tu esti un copil pui intrebari la care raspunsurile nu pot fi date ca si adevaruri perfect valabile, dar modul in care formulezi este ca si cum la aceste intrebari exista un raspuns.
Formularea corecta ar fi fost de genul Ce credeti ca se intampla cu noi dupa ce murim?
Insa pe mine ma bucura ca exista tineri care au si intrebari existentiale altele decat spalatii pe creier care joaca fortnite.

| Celcestietot a răspuns:

Ajungem in mormintele amintirii lui Dumnezeu.

| Andreeush a răspuns:

Asta e un mister.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putrezim, ajungem ingrasamant pentru pamant.

| Atlantic007 a răspuns:

Devenim una cu natura.