| Octavian199 a întrebat:

Ce se mai mediatiza incendiul de la Notre Dame, dar cu incendiile din Amazon ioc.Nu credeti? Cati bani s-au strans pentru catedrala?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Deja au fost colectate peste 700 de milioane pentru Notre-Dame

Doar 600 de milioane de euro au fost donate de patru mari companii din Franța. Familia miliardarului Bettencourt-Meyers și gigantul cosmeticelor L'Oreal vor să doneze în total 200 de milioane de euro pentru reconstrucția Catedralei Notre-Dame puternic deteriorate.

Alte familii miliardare franceze au anunțat și donații generoase - cum ar fi familia antreprenorului și miliardarului francez Bernard Arnault. Ea vrea să participe cu 200 de milioane de euro la reconstrucție. Familia Pinault a promis 100 de milioane de euro pentru reconstrucție. François-Henri Pinault conduce grupul de lux Kering, care include branduri de modă precum Gucci, Brioni și Saint Laurent. Francezii super-bogați Arnault și Pinault sunt cunoscuți ca iubitori de artă, patroni și concurenți.

https://www.wort.lu/......784e342316

| Bizon95 a răspuns:

Mama, tu ar trebui sa te uiti MUUUUUULT MAI ATENT LA STIRI inainte sa arunci cu noroi
da, s-au donat o tona de bani pentru Notre Dame
nu, nu s-a donat mai nimic pentru Amazon
DAAAAAAAAAAAAAAAAAR

LABA TRISTA DE PRESEDINTE BRAZILIAN *NU* A ACCEPTAT NICI UN FEL DE AJUTOR INTERNATIONAL

deci presedintele Braziliei e de rahat, NU DONATORII!
angry angry angry angry angry

| mentholinks a răspuns (pentru Bizon95):

Pai ce sa donezi pentru Amazon? Cu 100000 de euro arunci sămânță acolo și cresc înapoi copacii când va fi vremea. Dacă era Johannis sigur accepta donații și baga banii în buzunar, respect pentru președintele Braziliei.

| Bizon95 a răspuns (pentru mentholinks):

happy... Bolivia a primit un avion de stins focul de la americani
e foarte putin, dar mult mai bine decat nimic
Brazilia insa a refuzat orice ajutor international

| Octavian199 explică (pentru Bizon95):

Dobitocul de Presedinte brazilian.

| BlackRose03 a răspuns:

Cu banii care au fost strânși pentru catedrala aia amarata se putea curata întregul Ocean Pacific.