| Dan a întrebat:

Ce secrete detine Vaticanul si de ce nu doreste sa le divulge? Un prim secret este simbolul conului de brad pe crucea pe care se sprijina Papa.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Citind linkul postat mai jos, de catre gbrltdr, iti cam pui multe intrebari legate de similitudinile ce exista intre cultul pagan si papalitate, care foloseste si unele simboluri sataniste.
Denumirile date papei: Vicarivs Filii Dei (Loctiitorul Fiul lui Dumnezeu, tradus din limba latina), folosind cifrele romane, pentru inlocuirea acelor cifre, sunt egale cu cifra 666, care se considera simbolul diavolului.
Oricum aceste lucruri le-am aflat acum, citind linkul respectiv si m-a cam apucat durerea de cap.Iti multumesc pentru prilejul de a afla asa de multe informatii si doresc tuturor sa devina mai buni si cu frica Dumnezeului nostru comun si nu a reprezentantilor cultului.

4 răspunsuri:
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cititi si intelegi singuri despre ce vorbeste Dan.

http://www.slideshare.net/christianvictor/666-1659378

| Bishop a răspuns:

Raspund cu o intrebare: Daca sunt secrete, de unde le stiti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau sceptrul papal, care e, de fapt, o cruce intoarsa invers.
Multe dintre secretele Vaticanului si ale omenirii au ars odata cu Biblioteca din Alexandria, care a ars 'din greseala', nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@bishop
N-am spus ca e secret. Sceptrul sta la vedere.