| 1968 a întrebat:

Ce secrete ascunse detine Vaticanul, si cand o sa le citim si noi?

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai...sunt secrete, nu? De unde naiba sa le stim noi? Cand nu vor mai fi secrete, o sa aflam. Dar, nu-ti face prea mari sperante.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Eu chiar pot trai fara sa le stiu secretele. Si inca chiar binisor. Incearca si tu happy

| covexrobu a răspuns:

Pai din pacate nu avem cum sa stim ce ascunde Vaticanul pentru ca este secret si nu avem acces la informatiile secrete.

nony
| nony a răspuns:

Eu as vrea sa vad niste secrete la vedere.thinking

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Vaticanul, sper deosebire de oamenii simpli, stie sa isi apere secretele, are bani incat sa isi permita sa si le apere, si depinde de aceste secrete, asa ca, atat timo cat exista vaticanul, nu o sa avem nici o sansa sa aflam prea multe.

| antonius74 a răspuns:

Vaticanul e cel mai controversat stat: scripturile zic ca nu ai voie sa porti nici macar o haina saracacioasa, iar ei se lafaie in bogatii. scriptura zice sa te smeresti, dar ei se supara daca cineva nu le zice "Inaltimea Voastra" sau tot felul de exprimari. Papa se presupune ca trebuie sa reprezinte umilinta si smerenia, dar el poarta vesminte scumpe si pana in anii '60 purta o coroana maiestoasa din aur... o fosta bibliotecara de la Vatican sustine ca printre secretele ascunse de acest stat este si un manuscris secret al lui Ioan Gura-de-Aur in care sunt relevate anumite adevaruri despre potop, o entitate numita Demiurg si altele happy. Nu cred ca o sa le citim prea curand: are Papa grija sa nu se afle ceea ce le dauneaza la buzunar si fonduri publice happy

| alexdop21 a răspuns:

Mai mult ca sigur, in momentul in care or sa fie dezvaluite adevaratele secrete ale Vaticanului, va porni o revolutie mare in randul crestinilor, catolicilor si asa mai departe. Iar pe plan tehnologic or sa fie foarte multe lucruri controversate, dar bine asta e parerea mea, si nu am foarte multe argumente sa o sustin.

| alessyca a răspuns:

Vaticanul detine foarte multe lucruri confiscate si foarte multe secrete, de ex.:o parte din tablitele scrise de Moise, toate lucrurile gasite in urma disparitiei civilizatiilor mayase, incase si aztece si foarte multe carti oculte, de magie... si cred ca mai sunt o gramada de lucruri...
nu stiu daca noi o sa avem vre'o data acces la aceste informatii, deoarece, acestea pot provoca un haos total in intreaga lumehappy

| a2 a răspuns:

A zis anul trecut profesoara de geografie ca in Vatican sunt toate secretele lumii dar ca foarte putini oameni au acces la ele... deci eu chiar is curioasa sa vad ce e acolo thinkingthinking :-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil exorcizari care au fost facute si cum au decurs ele, chestii de genul asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca sunt secrete iti dai sama ca nimeni nu stie despre ce este vorba si cu atat mai putin cand o sa le citim.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In mod sigur tu no sale afli nici odata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu le vom sti niciodata pentru ca aceste secrete probabil ar cutremura pamantul si probabil vor schimba tot ce stim despre Dumnezeu