| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Ce sfat ați da noilor veniți pe TPU?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uite imi place de acesti useri care singura lor ocupatie sunt intrebarile atat,nu leaga asa zis prieteni,nu barfesc pe nimeni,nu fac heate,nu fac chat la intrebari, chiar i stimez,deci ca sfat TPU nu este chat, dating, matrimoniale iar scopul este doar a ajuta atat, nu recomand socilizarea virtuala, e plin de ipocriti pe internet, raspunzi si atat, eu am invatat din greseli

Ioandelasal
sadrian46
suntserios
Andreeush
Bula
aXy99
Bondarel99
darrio2007
Emma30555
doctorandus
minrest
Cosmin86
NLS
DoarBogdan
Horus35
si alti

| NuConteazCineSunt0 a răspuns (pentru RAY):

De mine nu?

| RAY a răspuns (pentru NuConteazCineSunt0):

Sincer e prima oara cand te vad, o fi eu chior

| NuConteazCineSunt0 a răspuns (pentru RAY):

Ba nu e prima data ca mai mi-ai raspuns la intrebari

| RAY a răspuns (pentru NuConteazCineSunt0):

Numai stiu pisy, imbatranesc si eu, uit, numai am varsta voastra

| NuConteazCineSunt0 a răspuns (pentru RAY):

Iti recomand memory max happy

| RAY a răspuns (pentru NuConteazCineSunt0):

Ceva,ceva imi amintesc acum, pisicuta ta e superba

| NuConteazCineSunt0 a răspuns (pentru RAY):

Yey

| Horus35 a răspuns (pentru RAY):

Mă simt onorată.

| RAY a răspuns (pentru Horus35):

Daca as putea te as clona in multe exemplare

| RAY a răspuns:

Si frustrati pot fi ajutati, solutii exista, imi povestea un fost amic ca papusile i rezolva frustrarile e si asta un inceput

| RAY a răspuns:

LaSoledad doar raspunsurile aduc puncte nu conversatile
https://www.tpu.ro/utilizator/tuke/raspunsuri-castigatoare/
https://www.tpu.ro/utilizator/tuke/a-ajutat-pe/

data viitoare argumenteaza cand critici,in primul rand nu mam inclus in lista aia stii nu, am scris despre alti nu despre mine, cum ai ajuns la concluzia ca eu sunt ca acele persoane, am scris eu asta, ma eu apreciez critica dar sa fie cu argumente, e adv ca cateodata uite imi pierd timpul cu useri care ma critica, dar sa spui ca timp de 7 ani am facut asta sunt aberati, pe mine ma votat 35% din site
https://www.tpu.ro/totul-despre-tpu/cine-ai-vrea-sa-fie-userul-anului-2018/

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru a umbla pe TPU, nu ai nevoie de prea multe cunostinte.
Nu am ce sfat sa le dau, mie mi se pare fiecare zi la fel ca prima.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca intra cineva si pune o intrebare e nou venit? Dupa nu mai pune nici una timp de 1 an, sau sa raspunda de altfel. Mai e nou venit? Sau ce e mai exact un nou venit?

Ok... o persoana care sta mai mult pe TPU la inceput... pai ce sa ii zic eu. Degeaba zic laughing ca nu se prinde nimic de nimeni.

| Freya1 a răspuns:

Sa nu puna intrebari de rahat despre sex, mai bine sa învețe din viata reala si de la persoanele apropiate cu experienta.
Sa nu fie misogini si feministe pentru ca toti suntem egali mai mult sau mai putin.
Sa nu vina aici sa isi descarce frustrările, sa se certe cu oameni cand ei de fapt vor sa stie o parere. Daca vor sa isi susțină o parere sau deja sunt siguri de alegerea pe care o fac sa spuna asa nu sa întrebe iar cand vad ca altii nu sunt de acord cu ei sa jigeasca si sa se certe.
Sa nu ia toate sfaturile motamo, sa gândească ei mai bine ce aleg pentru ei pentru ca fiecare om e diferit, fiecare reacționează si gândește diferit.O părere e o parere nu o impunere sau un lucru sfant de care sa te ti.
Intrebarile de sanatate se pun cand problema nu este atat de gravă sau cand deja ai un diagnostic.Si din nou ceri o parere sa stii cum se manifesta la altii, sa te liniștească cu o vorba buna dar sa nu iei pastile si tratamente după ureche.
Incearca sa fi cat de anonim poti pentru ca nu sti peste cine dai si cine iti poate scoate povești.
Etc, sfaturi sunt multe.

| SilentRain a răspuns:

Nu îți bate capul cu frustrați

| OldSoul a răspuns:

Mai bine iesiti pe afara laughing

| mentholinks a răspuns:

Sa intre pe beeg in loc sa-si piarda timpul aici.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Dumnezeu e cat se poate de real deci cu alte cuvinte mare grija la scris.

| Endoryus a răspuns:

Sa isi stearga contul.
Sfat prietenesc pentru toti.

| laSoledad a răspuns:

Lăsați legalele, copii!

| laSoledad a răspuns:

Spune Ray: " useri care nu barfesc pe nimeni, nu fac hate, nu fac chat la intrebari" - userul care e pe primele locuri de pe TPU tocmai datorita conversatiilor pe langa subiect si fara noima, pe care le face la intrebarile de pe TPU.

| chuckmanson a răspuns:

Să plece cat încă mai pot!

| împreunăfacembine a răspuns:

Salut,

Sa nu asculte de frustratii care raspund rautacios la intrebari si sa invete sa fie oameni normali care sa nu se transforme in asa zisii frustrati.

Seara placuta!