| mois a întrebat:

Ce stiti de SC.International Trade SRL? E o firma fantoma?

I-am contactat in urma unui anunt cu oferta de munca in Germania in agricultura caci as vrea sa ma angajez si sa muncesc iar in Romania nu am reusit pana acum. Ulterior mi-au trimis mesaj.Sunt seriosi? sau e o teapa si o escrocherie menita sati ia bani si sa te fraiereasca? Am gasit pe siteul.

http://www.tocmai.ro/bucuresti-cauta-muncitori-pentru-ge rmania-calificati-necalificati-5012620.html#contact_anch or

Mailul lor suna in felul urmator:

In domeniul fabrica agricultura sortat legume si fructe coservare si ambalare pentru marketuri Salariu 7, 80 eur pe ora

cazarea o aveti gratuita plus 2 mese pe zi la 11 si seara programul de lucru este 8 ore zi 5 zile pe saptamna. Orele suplimentare se platesc dublu (adica sambata si duminica

Contractul dumneavoastra se va face pe 6 luni cu drept de prelungire.

Trasportul dumneavoastra este suportat de firma angajatoare.

Asigurarile le va suporta firma noastra. sanatate de munca etc

Daca sunteti hoatart(i) va trebui sa ne dati si noua numele si datele pesonale pentru procesarea dosarului dumneavoastra.Sau sa ne trimiteti la adresa de e-mail a firmei o copie de pe actul de indentitate.

Acte necesare pentru a veni la sediu cu ele sunt :

Adeverinta medicala de la medicul de familie

Cazier judiciar

Diploma de studi

Va trebui sa achitati o taxa de 300 pentru obtinerea perimisului de munca cu sedere de 6 luni de contrcat cu drept de prelungire.

Contractul se semneaza direct cu angajatoru la noi va veni decat un precontrcat care al veti semna cu noi.

de la trimiterea dosarului dumneavoastra impreuna cu permisul de munca precontractul dumneavoastra va fi procesat si trimis in 24 ore lucratoare.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Va trebui sa achitati o taxa de 300 pentru obtinerea perimisului de munca cu sedere de 6 luni de contrcat cu drept de prelungire.
Cer bani înainte. Țeapă.