| Ella123 a întrebat:

Ce sunt diavolii? Credeti in ei?

Răspuns Câştigător
| Alexandra2095 a răspuns:

Hei... app de subiectul asta; chiar am citit si eu ceva intr-o revista legat de chestia asta. Erau mai multe cazuri de prin SUA si nah era o femeie care a auzit de la un preot ca nu exista diavoli si ea a chiar a crezut.Incetu cu incetu, crezand ca diavolii nu exista, nu exista iad; deci daca nu exista iad inseamna ca nu te duci nici in Rai nici in iad. Dansa credea ca Dumnezeu nu exista si a convins foarte multa lume de acest fapt. Ei bine a venit momentul sa faca o operatie si in timpul operatiei sufletul ei a iesit din trup iar diavolii aparusera in acea sala. A incercat sa reintre in trup, insa nu reusea.Atunci a incercat sa treaca prin perete si a sarit intr-un tunel de fapt.Era intuneric si se simtea foarte suparata, injosita, fara pic de putere.De-a lungul tunelului erau mai multe galerii unde se aflau oameni in chinurile iadului. In timp ce tzipa ajungea din ce in ce mai jos si a vazut foarte multi adolescenti acolo(in special fete). Acele fete ajunsesera acolo intr-un moment de slabiciune punandu-si capat zilelor. Ele stateau acolo pana cand viata li s-ar fi terminat pe pamant, iar apoi mergeau in iad sau in Rai in functie de pacate si binele pe care l-au facut in viata. Ei bine. in ultim moment, Sfantul Arhanghel Mihal a apucat-o de picior.
Deci, in concluzie, daca nu ar exista diavol, nu ar exista iad; iar daca nu ar exista iad ar insemna ca nu ar exista nici Rai. ceea ce este absurd. Daca va mai aduceti aminte, Lucifer, cel mai frumos inger facut de Dumnezeu si este un diavol.
Diavolii exista si se plimba printre noi.

1 răspuns:
| Razvan a răspuns:

Automat daca crezi in rau, crezi si in bine.Deci,nu