| asperger3 a întrebat:

Ce tara imi recomandati pentru emigrare? Sunt scarbit de ce se intampla in tara si vreau sa plec cat mai rapid, dar in doi ani voi putea pleca. Stiu, nu sunt cainii cu covrigi in coada in afara, dar consider ca STATUL isi bate joc de cetateni(a se vedea cazul Caracal, dar si numarul extrem de ridicat al accidentelor mortale; sper sa nu fiu eu urmatoarea victima intr-un accident rutier caci a innebunit lumea, nu mai stie nimeni ce e stop, cedeaza sau culoarea rosie a semaforului)

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Lasa Anglia, Spania, Italia, Germania, astea sunt suprapopulate de romani deci tot cu ei vei avea contact (chiar daca nu mai sunt legile din Romania).
Iti recomand o tara foarte civilizata dar in acelasi timp si unde se traieste bine dpdv financiar ( Portugalia, o tara nordica).
Daca poti pleca din Europa o varianta buna ar fi Canada, Australia, Japonia, SUA.

| TheGentleman a răspuns (pentru Bondarel99):

Portugalia nu este în Nordul Europei, ci în Sud. E vecină cu Spania, pe I-la Iberică. Fii mai atentă!winking

| Bondarel99 a răspuns (pentru TheGentleman):

Am zis Portugalia si apoi o tara nordica, nu am zis ca Portugalia e o tara nordica.

| MihaelaDart a răspuns:

Pentru o viață bună îți recomand Islanda, Irlanda, Norvegia, Suedia, Olanda ori Germania. Cu toate că în țările unde engleza nu prea are valoare trebuie sa te pregătești din timp cu limba țării care te va adopta. De exemplu la nemți vor sa le comunici doar in germană și astfel îți vei găsi mai repede un loc de muncă decât fără. Începutul e întotdeauna greu, primii 3 ani sunt cei mai dificili, abia apoi te vei pune la punct financiar și îți poți permite orice dorești. Cu toate există și riscul sa nu te poți acomoda în acești ani și vei dori sa te reîntorci acasă. Alege o țară atât sa te atragă, să îți placă și să te simți ca acasă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tara in care iti gasesti de lucru

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Norvegia,Austria,Danemarca și Germania! sunt tari stabile din punct de vedere economic! sunt de asemenea și tari frumoase cu locuri de vizitat!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Iti recomand Coreea de sud. Poate ti se va parea ciudat dar acolo oamenii sunt foarte respectuosi, nu sunt atatea furturi si crime.

Răspuns utilizator avertizat
| ihnei a răspuns:

Din tarile in care am fost si mi s-a parut ok recomand Irlanda de Nord, Suedia si Elvetia

| AdrianPintilie a răspuns:

Zic sa pleci in Croatia.
Sunt niste plaje frumoase pe acolo.
Muta-te langa mare si bucura-te de viata.