| Licurici_2296 a întrebat:

Ce ticuri, fixuri, obiceiuri mai mult sau mai putin ciudate aveti? Daca le constientizati, faceti ceva pentru a scapa de ele? Vi s-a reprosat ca sunt stresante pentru cei din jur?

Răspuns Câştigător
| hândel a răspuns:

Eu obisnuiesc sa numar literele unui cuvant sau a unei fraze, si sa-i gasesc echivalentul alfabetic pentru. a vedea ce cuvant imi apare primul in minte, si cand nu fac asta, numar literele si aplic formula da-nu, punandu-mi inainte o intrebare in minte sa vad ce raspuns "primesc". De 6 ani n-am mai urmarit un film subtitrat, ca-i obositor sa fiu atent si la film, dar si la numaratul literelor fiecarei fraze. Stiu ca-i ciudat, dar am o minte care e non stop intr-o miscare alerta, si evit sa-i dau de lucru cand incerc sa ma relaxez.hee hee

7 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Imi musc buzele big grin cand ma plictisesc.si nu mi-a reprosat nimeni nimic
am mai avut si alte ticuri dar am scapat d ele happy

| MM a răspuns:

Imi dau foarte des cu mana prin par, ( de asta se ingrasa saracu' asa repede ), mereu cand mananc singura ori ma uit si la tv, ori citesc ceva, ascult muzica foarte tare, adorm numai cu televizorul deschis.

| lora_9285 a răspuns:

Recunosc ca nu ma consider perfecta. Am si eu mici scapari. De ex, daca sunt in pat pentru somn si observ ca perdeaua de la geam este deranjata si nu sta asa cum vreau eu, ma ridic ori cat de obosita as fi si o aranjez pentru ca, altfel nu pot sa dorm. Iar alta, am probleme cu simetria. Toate lucrurile de pe birou ori bibelourile de pe mobila sau borcanele din camara trebui sa fie aliniate happy

| lola a răspuns:

Cand nu am rabdare sau sunt stresata si stau undeva jos tot imi scutur un piciorrolling on the floor asa ca si cum m-as ridica pe varfuri stand jos..si tot fac asa repede, repede.
Nu stiu de ce.Nu fac nimic sa scap de acest tic si da, mi s-a reprosat de ff multe ori ca e enervant.Acelasi tic il are si verisoara mea si ma exaspereaza cand da din picioarelaughing
Nu cred ca mai am alte ticurithinking mai scriu daca o sa imi aduc amintebatting eyelashes

| naya a răspuns:

Daca stai atent la mine ma poti observa ca mai tot timpul imi umezesc buzele... :*

| g_7133 a răspuns:

Eu cand am nervi obisnuiesc sa imi rup unghiilelaughing. incerc sa ma dezobisnuiesc sa fac asastraight face ca dupa aia imi pare rau de unghiisad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma joc cu suvitele de par, imi umezesc buzele des si mi se reproseaza ca dorm pe diagonala in pat laughing