| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca Mama mea sa ma lase in cursul saptamanii la calculator?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil, ai profitat prea mult de bunăvoința ei, ți-ai ignorat temele, studiile, în favoarea jocurilor și distracțiilor pe net. Acum, tu știi care îți e vina. Ori i-ai trădat încrederea, ori poate... ai o mamă mult prea ocrotitoare.
O mamă dacă observă că ești conștiincios, preocupat de școală (studios), harnic, e imposibil să nu îți facă "cadou" ceea ce îți dorești.
Deși nu e corect scris (în interiorul unei propoziții!) să scrii "mama" cu majusculă, mie mi-a plăcut. E semn că o iubești mult. Ai evidențiat acest lucru, fără să intenționezi!

*lase (într-un cuvânt) happy

| gherv3 a răspuns (pentru floresdemayo):

Am luat in teza la romana 9 şi la mate 8 stiti ca asta este ultima saptamana de scoala si tot n-am voie la pc. Cea mai mica nota este 7 si eu cant la orga cam 2 ore dimineata si vreo pra seara(nu sunt un incepator)

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa o ajuti in gospodarie si sa inveti bine.Si la gramatica.Ca mai ai de studiat la ea.

| Axys a răspuns:

Buna
pai in primul rand poate are pretentii la tine in dulap sa ai hainele in dulap puse paturele sa iti faci lectiile sa ineti incerca sai demonstrezi si roag-o happycateva ore la pc happy

| Seducatorul a răspuns:

Sa nu te mai prinda ca te uiti la porno!

| andrei1237 a răspuns:

Poti sa o ajuti la treburile casnice sau ca ii vei spune ca vei invata mai mult.

| TheSmith a răspuns:

Invata,mananca tot din farfurie, ajuta la treburile casnice, si nu exagera cu statul la calculator... daca te lasa nu uita sa te mai ridici de la pc!

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Mareste-ti notele!
Bafta! happy

| gherv3 a răspuns:

Cea mai mica nota mea este 7 la fizica si in teze am luat la mate 9 si romana 8 si nu-mi da voie la pc in cursul saptamanii si stiti ca asta este ultima saptamana de scoala si tot nu ma lasa