| razadeluna a întrebat:

Ce v-a placut mai mult? anii de scoala generala sau cei de liceu? si de ce?

23 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Incontestabil, generala. Avem niste colegi extraordinari si niste profesori atat de buni si de aproape de noi ca eram ca o mare familie.Era o adevarata placere mersul la scoala.Atunci.Acum...e mai mult o traumasad. Dar mereu voi pastra amintirile zilelor petrecute cu cei care vor fi mereu adevaratii mei colegi.Inca nu m-am obisnuit sa le spun fosti colegihee hee

| Silvia a răspuns:

Generala de anul` asta.Acum parca am mai crescut si noi, nu mai suntem copii aia mici si prosti.

| User a răspuns:

Clasa 8, 10, 11. si a 12-a, cred.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Si generala mi-a placut, insa nu cunosteam atata libertate.Eram mai copilita.In anii de liceu m-am distrat la maxim as putea spune.Au fost niste anii frumosi si desi am terminat de 2 ani imediat...suspin duoa colegii meisadSuper super...Pa,Pa!

| viatadecacatt a răspuns:

Cei din generala pentru ca atunci suntem mai mici, ne intelegem bine, dar cand ajungem la liceu deja incepem cu fitele, jmecheria. Din Scoala generala voi avea pentru mine una cele mai frumoase amintiri.

| daniDeeDee a răspuns:

Anii de liceu.

la scoala generala nu aveam nici o absenta, nu bagasem chiul deloc laughing

dar tine-te...ca am ajuns la liceu laughing nu mai dadeam pe la scoala...hee hee acum imi este tare dor de liceu sad

| Marii a răspuns:

Sunt de abia in primul an la liceu si-mi place mai mult decat in generala, am prieteni mai buni si ma duc din placere. Generala nu mi-a placut, am urat-o. happy

| PisicaAristocrata a răspuns:

Fara indoiala, sunt mai frumoase amintirile din generala...in liceu, am fost inconjurata de oameni fitosi, egoisti, am vazut multa, multa nedreptate, profesori care faceau diferente intre elevi... Dar sunt multumita totusi ca in liceu am avut ocazia sa ma dezvolt ca persoana, sa acumulez un bagaj de cunostinte, sa aflu lucruri pe care nu le voi uita niciodata.Fiecare perioada a vietii e unica, trebuie traita ca atare, cu bune si cu rele.Mai ales ca anii de scoala nu se uita vreodata.

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Sunt complet de acord cu aledanny161 ...nu am termiant generala

| Deea a răspuns:

Pai sincer...deocamdata nu am terminat scoala generalabig grinlaughing

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

IN clasa a 8-a a fost cel mai tare si a 7-a.acum sunt la liceu dar am niste colegiilaughing-parca suntem de pe planete diferitehappy! si profi nu mai zic.

| alexutzu00791 a răspuns:

O sa ma apuce si pe mine nostalgia peste jumatate de ansad

| oana23madrid a răspuns:

Mai mult anii de scoala generala pentru ca la liceu am avut niste colegii buff mai bine nu zic...

| alex:) a răspuns:

Sincer mie imi plac pauzelelaughing

| dany4 a răspuns:

Au fost frumosi toti, dar tot anii de faculta sunt cei mai tari

| yzzydyzzy a răspuns:

In legatura cu ceea ce a spus stejara...nu cred ca liceul este locul unde sa-ti geseti prima iubire,sa descoperi primul sarut, sa-ti faci adevarate prietenii, cel putin nu in zilele noastre.Intr-adevar,ne aducem aminte cu nostalgie de perioada adolescentina din liceu pentru ca atunci am inceput sa ne maturizam, si practic, incepem sa vedem lucrurile cum sunt ele de fapt.Eu termin liceul intr-o saptamana.pe parcursul acestor 4 ani am avut parte de lucruri bune si mai putin bune.cel putin in primul an de liceu eram retrasa,si permiteam tuturor sa ma "calce in picioare", insa cu timpul am crescut, m-am maturizat si acum eu sunt cea de la care ei au nevoie de tot.In liceul am invatat ce inseamna sa fii rebel intr-un stil propriu, am invatat ca nu tot ce zboara se mananca, dar cel mai important am invatat ca intreaga noatra viata va fi legata de aceasta perioada.Imi voi aduce aminte de vorba doamnei de stiinte,o persoana trecuta de varsta tineretii, care ne-a spus intr-o zi, cand vb despre farduri>> acum cand imi aduc aminte de aceste vorbe, am un ras posomorat.nestiind de ce

| arhivistu a răspuns:

Cei de facultate, nu se compara chefurile din camin cu nimic pe lume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Generala pentru ca in liceu mi s-a parut a avea prea multe restrictii.Bine pentru dragoste si in domeniul maturizarii, liceul dar mi-a placut mult mai mult copilaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anii de liceu, au fost frumosi din toate punctele de vedere, prima iubire, primul sarut...si colegii au fost altii, de gasca! In generala esti inca copil, pe cand in liceu te maturizezi si simti altfel viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anii de liceu.imi doresc sa dau timpul inapoi si sa raman repetenta laughing) in privinta facultatii ...ma abtin de la comentarii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare a avut ceva frumoshappy insa acum clar ca ma gandesc la liceubig grin nebuniile pe care le faceam, petreceri la sfarsit de saptamana, tezelelaughing. fac parte din generatia care platea fondul clasei/scolii in fecare lunabig grinrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu am terminat inca scoala generala(sunt clasa a 6-a:d) eu cred ca e mai misto in scoala generala pentru ca nu cred ca o sa fiu la fel de populara in liceu ca acum:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...imi placea mai mult in generala Acei copii simpli...acum la liceucryingdaca s putea da timpu inapoi as face-ocrying