| anonim_4396 a întrebat:

Ce va face sa va simtiti frustrati? De ce nu incercati sa eliminati chestia respectiva din viata voastra?

Răspuns Câştigător
| JucărieLEGO a răspuns:

Ce ma face sa ma simt frustrat?

- mancarea proasta(chiar si aia considerata buna, dar a iesit prost, lucru ce se poate intampla oriunde, nu doar la tine acasa, poate chiar si platesti);
- cand nu sunt inteles corect, evident ca nu din vina mea;
- cand nu am umbrela la mine si ajung imbaiat acasa; da' ce-s englez sa am umbrela dupa mine permanent? eu sunt doar adaptat la conditiile climatice specifice acestui teritoriu carpato-danubiano-pontic.
- computer-ul "ingheata"/te dezamageste fix in momente cruciale;
- critica in necunostinta de cauza;
- incompetenta sau indiferenta celor care ma inconjoara;
- multi cretini care n-ar trebui sa aiba permis de conducere;
- nationalistii, oamenii mandri din orice nimic, cei trufasi, aroganti, superficiali, snobi, chiar si tineretul reprezentat in mare parte de niste imbecili;
- iubitorii de caini vagabonzi;
- fragilitatea corpului uman, limita de functionare la anumiti parametri;
- nu am voce muzicala;
- nu am talent la desen;
-... atat deocamdata.

Nu am cum sa elimin/schimb asa ceva. Face parte din viata de zi cu zi. Si nu de la mine trebuie sa plece schimbarea.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Cu exceptia remarcii despre cainii vagabonzi sunt de acord.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru anonim_4396):

Si de ce, ma rog? Dar stii de ce ma frustreaza? Pentru ca sunt niste ipocriti...si ii iubesc pe strazi. Sa-i ia acasa! Sunt prea buni acum sa dea din clanta ca mor sufletele nevinovate. Dar mai bine sa ramana in continuare in strazi sa ma latre/muste pe mine sau sa ajung sa platesc chiar si eu personal pentru adoptii la distanta doar ca sa am liniste publica, dar macar nu moare nimeni eutanasiat.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Asta e adevarat. Bietele animale nu au nici o vina.
De fapt autoritatile trebuie sa faca ceva. Nici vina oamenilor nu e.

| JucărieLEGO a răspuns (pentru anonim_4396):

E adevarat ca o buna vina o au autoritatile, daca nu chiar cea mai mare. Chestia e ca si cand vin hingherii sa colecteze cainii sar "iubitorii" sa le dea in cap. De-asta zic. De ce nu-i adopta? E bine sa stea la coltul blocului in continuare si sa latre noaptea si sa nu dormi de ei.

| anonim_4396 explică (pentru JucărieLEGO):

Pai sa cheme politia sa-i aresteze ca nu sunt lasati sa-si faca treaba. Asta este pana la urma, fiecare cu treaba pe care o are de facut.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Multe,cum sa elimim ceva daca acel ceva exista nu pot ignora realitatea asta mar transforma intro oaie fara minte

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Se pot elimina multe lucruri care te fac nemultumit: prostia, fumatul, alcoolul, chiar sa schimbi si tara daca e nevoie. Depinde de ce te face sa te simti frustrat.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fumez, nu beau

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Cred ca ti-ai dat seama ca erau doar niste exemple.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Eu cand ma simt frustrat beau un paharel de tuica si gata, imi trece frustrarea.