| DeadAlready a întrebat:

Ce va place mai mult, APUSUL de soare sau RASARITUL de soare? si de ce? Mie Apusul, imi da o stare de visare.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Imi place mult apusul pentru ca imi induce o stare de pace interioara. Mereu imi imaginez doi indragostiti care stau unul langa celalalt si privesc luna si isi soptesc vorbe de amor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ambele, privite de pe malul marii sau de pe varful muntilor.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Rasaritul e optimist si revitalizant, iar apusul melancolic...

Amandoua.

| miauu a răspuns:

Apusul e superb
:X

| ._6225 a răspuns:

Si mie tot apusul imi place mai mult. Pentru mine are un farmec aparte... mai ales ca sunt o fire mai romantica. E frumos sa privesti apusul, mai ales langa persoana iubita... Of, gata, sa revin cu picioarele pe pamant!

| Deita a răspuns:

Rasaritul soarelui imi inspira dorinta de a trai inca o zi fericita si plina de cai nestiute la care doar eu pot gasi raspunsul, si apusul imi da de inteles ca Dumnezeu mia oferit inca o zi din viata mea sa o traiesc asa cum vreau eu ...nu le despart una de alta niciodata.
Insa daca te referi la romantism. poate ca as alege APUSUL e mai intrigant si romantic ca sa ai o seara de neuitat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoua! rasaritul e viata si apusul moartea! Dar fiecare are farmecul sau! Le-am privit pe amandoua si era asa de frumos, Doamne atatea culori! printre nori soarele pur si simplu, a lasa fara cuvinte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rasaritul imi place cel mai mult.este un nou inceput, o noua zi, sau o noua viata. apusul imi placesi mai mult.fiindca este incununarea unui fost rasarit ajuns la maturitate si care merge la odihna, nu inainte de a straluci in toata splendoarea maretiei sale.

| ciupanezu7 a răspuns:

Mie personal imi place RASARITUL. Mirosul pur, si racoros al diminetzi, soarele care incet-incet descopera lumea si o trezeste la viata.Imi place sa ma trezesc in zori, cand soarele rasare, sa il privesc linistit cu cafeaua in mana sorbind usor, si sa trag in piept aerul curat.Imi da senzatia ca in ziua aceea pot sa incep o noua viata, sa ma plimb pe unde vreau, fara ca nimeni sa ma cunoask si fara sa ma streseze cineva. Apusul imi da o senzatie de tristete, s-a mai dus o zi din viata mea, si ce am realizat? Sau daca am facut cu adevarat ceva ce mi-a plaqt, imi pare raw ca s-a terminat.Ashea ca tot rasaritul e cel mai frumos!winking