| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce va pricepeti sa faceti? happy
Ce talente aveti? big grin

43 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cindva ma pricepeam sa stric. Acum ma pricep sa repar lucrurile.
Talent la desen, incontestabil. Pacat ca nu mi-am mai luat timp pentru el.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

E foarte frumos sa stii sa faci ceva cu creionul laughing
Eu sunt pe langa total cu desenul laughing

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Da, e frumos sa dai viata unei coli de hirtie.
OK, esti tu total pe linga cu desenul, dar sigur ai alte lucruri la care sa te pricepi, si cand faci ceva, ceilalti sa se minuneze cand vad ce faci.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu ma pricep la nimic! happy

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Fals! Absolut fals! Orice om are macar cateva calitati, talente, si unii din oameni au chiar un talent ce ii poate face campioni, dar cei mai multi se zbat in rutina zilnica, fara sa caute, fara sa stie ca sunt cit se poate de inzestrati. Nu ai cum sa stii ca esti buna la inot, sa zicem, daca nu ai incercat. Daca nu faci nimic cu viata ta zicind ca oricum nu esti buna de nimic, ci doar maninci, mergi la scoala, si dormi, e normal sa nu te pricepi la nimic, ca nu incerci nimic. Dar ia traieste-ti tu viata facind tot ce poti, tot ce ti-ar place sa faci, si vei vedea cate lucruri vei descoperi, te vei minuna de tine insati si de ce esti capabila sa faci!
Si inca ceva: poti fi chiar incapabil in domeniul in care ai excela. Asta pentru ca nimeni nu s-a nascut invatat! Dar, cu munca, invatind, exersind, poti ajunge o mare campioana, totul e sa vezi, sa descoperi, care e acel lucru la care te pricepi cel mai bine.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Am facut chestii si am ajuns la concluzia ca-s total paralela, nu-s buna la nimic, stiu ce zic happy

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Paralelele sunt bune, ca nu ajung niciodata la un punct de divergenta intre ele. happy
Nu se poate sa fie cum zici tu. Ori nu ai facut ceea ce trebuie, ceea ce ai stii sa faci, ori nu ai exersat cit trebuie.
Si daca e doar un lucru, si tu treci pe linga el, asa cum tenisul e pentru Simona Halep, si poate ca da, nu te pricepi la nimic altceva, dar descoperind acel lucru, poti fi o Simona Halep in acel domeniu, daca ti-ai canaliza toate energiile in acel sens? Ei iti spun: mai incearca! Trebuie sa fie ceva, nu existi tu pe lumea asta pe degeaba!

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu e nimic, nu o sa fac nimic cu viata mea, pentru ca sunt praf la capitolul asta!
Chiar habar nu am daca ma descurc la ceva happy

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Vezi, chiar tu recunosti ca nu ai habar daca te descurci la ceva. Cauta sa ai habar, cauta sa stii la ce te pricepi, si viata ta va deveni mult mai frumoasa!
Si daca chiar esti praf la toate capitolele, poate ai sa fi o mama, sau o sotie foarte buna, si chiar de ar fi atit se poate spune ca e destul, caci se zice ca in spatele fiecarui om mare de pe aceasta planeta a stat fie o mama, fie o sotie mare.

| DenisaNicoletaG explică (pentru cristi202):

Nu o sa fiu nici mama, nici iubita happy

| cristi202 a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Nu cred. Cind te va prinde virusul dragostei, mai vorbim. happy
Si, daca e sa ma iau dupa ideologia crestina, care mi se pare a fi cea mai adevarata, esti cea mai in masura sa devii cineva, tocmai pentru ca recunosti ca nu esti buna de nimic, caci asta e smerenia suprema, care e cea mai importanta dintre calitatile ce le poate avea un credincios. Deci, eu chiar sunt curios ce vei deveni la viata ta, sigur vor auzi multi de ea.

| Speed99 a răspuns:

Statul degeaba.

| RAY a răspuns:

Chiar nu stiu, ai vazut vreun talent la mine?

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

Te pricepi de minune la treaba cu fetele big grin

| RAY a răspuns (pentru DenisaNicoletaG):

Nu cred asta, team fermecat si pe tine sa stiu sa incerc mai mult?

| DenisaNicoletaG explică (pentru RAY):

Am observat ca pe site-ul asta, toate fetele intra in vorba cu tine si discutati de toate laughing

| Drimmero a răspuns:

Sa fiu lenes.

| Drimmero a răspuns:

Bwhahahaha...nu doare prostia?
Tu erai la stadiul de tavalire,,ce dracu sa-i explic melteanului de ce tastez cum tastez sau cine e Arsenal,nu e suficienta o viata de om pentru a te educa, inca ceva,, cam nasol sa te expui pe aici, un sfat prietenesc.
Cand tastezi de mine, sa te asiguri ca ai scos pamantul de sub unghii dupa ce stai toata ziua pe deal la oi!

| OldSoul a răspuns:

Sa lenevesc, sa fac pe inconstientul si sa ma plang.

| untu a răspuns:

Sunt croitor! Fac si creez haine, pantaloni, camasi, căciuli din piele de miel karakul!

| DenisaNicoletaG explică (pentru untu):

Croieste-mi si mie ceva laughing

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu pot spune ca e vorba de talent, dar imi place sa fac poze si sa pictez.

| GoldenZenith a răspuns:

Canto, canto, canto.

Răspuns utilizator avertizat
| syd a răspuns:

Talentul de a pierde timpul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac prăjituri bune laughing

| DenisaNicoletaG explică (pentru anonim_4396):

Daca faci prajituri bune, ia fa-mi si mie sa mananc big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveam talent la desen, stiu limbi straine big grin laughing

| 393Dan a răspuns:

Pot impaturi hainele dintr-o miscare si face trandafiri din servetele de hartie.

| CdeMetal a răspuns:

Habar n-am.

| Fumiko a răspuns:

Cred ca sa desenez

| Robert160 a răspuns:

Stiu limba engleza

| Arimoshi a răspuns:

Dormitul.

| Hitalix22 a răspuns:

Am talentul de a invseli oamenii chiar daca ii mai supar fara sa vreauwinking