| BucurCristina a întrebat:

Ce vi se pare cel mai plictisitor lucru pe care trebuie sa-l faci?

Mi-e mi-se pare foarte plictisitor cand sunt la doctor si trebuie sa astept 3 ore in sala de asteptare fara nicio revista si fara nimic.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Pt fiecare am lucrurile sunt diferite - de ex. ce mi se pare mie cel mai plictisitor, tie ti se pare ceva amuzant sau interesant etc. si invers. Tot din acest motiv nu toti oamenii cer aceleasi lucruri, in rugaciuni de exemplu! Ca si idee, cele 3 ore de asteptare de la medic le folosesc scriind ceva pe TpU sau raspunzand la mail-uri restante sau vorbind la tel. cu prietenii sau vizionand un film sau ascultand muzica sau citind o carte - depinde de felul cum ma simt! Uneori am impresia ca as putea sta in asteptarea aia o intreaga zi, fara sa ma enervez sau sa zic vreun cuvant insa pentru toate trebuie rabdare si asta trebuie exersata! Numai bine!

5 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cursul meu de metodologie de la 6 la 8. O sa mor

| Freya1 a răspuns:

Cand astept. Urasc oameni nepunctuali pe care trebui sa ii astept sau lucurile care ma tin in loc migalitul spre exemplu

| Darkmagic a răspuns:

Nu exista "cel mai plictisitor lucru". happy
Indiferent de locul pe care il ocupa fizic organismul, gandul, imaginatia si in general, activitatea cerebrala transcede acel spatiu si acel timp de asteptare, indiferent ca te gasesti in sala de asteptare a unui cabinet sau in propria ta camera.
In mod evident, raspunsul nu este foarte placut pentru persoanele a caror imaginatie este dependenta de stimuli externi ca: reviste, muzica, filme, etc, dar scuze, ASA functioneaza lucrurile.
Nu-ti mai aduc aminte ca Einstein a imaginat Relativitatea in timp ce se gasea intr-un tramvai... happy
Pui creierul la munca, si nu mai are nicio importanta ca trebuie sa astepti intr-un anumit Loc, un anumit Timp.

| BucurCristina explică (pentru Darkmagic):

Bravo un raspuns foarte bun happy

| munteanuionvictor a răspuns:

Să mă uit la știri care nu mă interesează. Și când aștept la doctor mi se pare cam plictisitor. Câteodată când aștept la doctor mai sunt persoane care sunt dispuse să vorbească și atunci e mai bine deoarece eu intru în vorbă cu orice om.