| ShaOfHatred a întrebat:

Ce vicii, pasiuni și hobby-uri aveți?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Viciul cel mai mare și dăunător este zaharul,trebuie sa numai consum deloc,și sa fie mai auto disciplinat și păsător, aștept sfaturi, pasiuni îmi place sa fac din orice clipa de neuitat, stiinta, filozofie, pshiologia, conversația cu un om educat este pentru mine o bucurie, simt euforie, fericire când învăț CV nou

| CIaudiu a răspuns:

Vicii:
• niciunul
Pasiuni:
• Stiinta
• Spatiul cosmic
• Istorie
• Geografie
• Dezvoltare Personala
• Filozofie
• Orice tine de informare (cultura generala)
Hobby-uri:
• Deocamdata niciunul, n-am timp de ele din cauza muncii

Tu?

| ShaOfHatred explică (pentru CIaudiu):

Niciun viciu? Hmmmm, n-are cum

| CIaudiu a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Din pacate este greu de crezut avand in vedere situatia acestei tari. De-asta n-am niciun sentiment de atractie pentru ea. Daca ar fi dupa mine, as condamna la moarte mai mult de jumatate din populatie.

| ShaOfHatred explică (pentru CIaudiu):

Ce legătură are țara cu asta?((((:

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sunt pasionat de literatura si animeuri!

| DonEduardo a răspuns:

Vicii:
-zaharul
Pasiuni:
-politica
-geografia
Hobby-uri:
-volei
-MTB

| IgnatVictor a răspuns:

Acum că stau să mă gândesc, nu cred că am vreun viciu. Nu beau, nu fumez, nu mă droghez, nu sunt înnebunit după femei, nimic de genul acesta.
Pasiunile mele sunt scrisul și cititul.
Un hobby pe care îl am este sportul de orice tip.

| ShaOfHatred explică (pentru IgnatVictor):

"Poți să-i spui oricum, eu le numesc vicii
Atâta timp cât cantitatea îți provoacă delicii"
Nu trebuie neapărat să fie o chestie ca alcool, păcănele, droguri, se poate să fie statul la PC prea mult, chiar și cititul în exces e viciu. Orice creează plăcere și provoacă dependență e viciu.
Imo, oamenii fără vicii sunt oameni plictisitori sau periculoși (nu sunt mulți de genul)
Deci nu cred că nu ai nici un viciu.

| IgnatVictor a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Interesantă percepție. Știu că viciile nu se rezumă doar la elementele enumerate mai sus, dar, chiar și așa, încă nu îmi dau seama dacă „sufăr" de vreun viciu. Iar dacă stau să mă gândesc, în loc să-l expun pe față și în mod direct, e destul de clar că nu am unul. Cel puțin nu unul evident.